Головна Усі новини Держрегулювання ЗЕД

Президент погодив створення Експортно-кредитного агентства

28 грудня Петро Порошенко підписав Закон "Про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту"

Закон України від 20.12.2016 р. №1792-VIII "Про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту" (він же раніше - законопроект №2142а) передбачає, зокрема, створення в Україні Експортно-кредитного агентства ( далі - ЕКА).

Законом передбачено, що ЕКА на добровільних засадах здійснюватиме страхування, перестрахування, надаватиме гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту, а також братиме участь у реалізації програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Законодавчим актом також визначено:

  • термінологію щодо впровадження державної підтримки експорту;
  • завдання, напрями та принципи державної підтримки експортної діяльності.

Згідно з Законом, основними завданнями державної підтримки експортної діяльності є:

1) створення системи страхування та гарантування комерційних і некомерційних ризиків при проведенні експортних операцій;

2) розширення довгострокового експортного кредитування;

3) створення механізму часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Законом визначені органи управління та контролю ЕКА; види та умови діяльності ЕКА; джерела фінансування ЕКА; сфери підтримки тощо.

Документ передбачає публічність діяльності Експортно-кредитного агентства, визначає порядок та умови надання державної фінансової підтримки експортної діяльності.

Нагадаємо, ще цей Закону був прийнятий Верховною Радою 20 грудня 2016 року, про що ми повідомляли тут>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Експорт , Кредити

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі