• Посилання скопійовано

Застосування принципу "єдиного вікна" на митницях стане обов'язковим з 1 лютого 2018 року

У Мінфіні повідомили, що застосування принципу "єдиного вікна" на українських митницях буде вдосконалено та стане обов'язковим з 1 лютого 2018 року

Застосування принципу "єдиного вікна" на  митницях стане обов'язковим з 1 лютого 2018 року

31 серпня у Міністерстві фінансів відбулася нарада з питань обговорення шляхів подальшого розвитку і функціонування системи інформаційного обміну «Єдине вікно». У нараді під головуванням Міністра фінансів Олександра Данилюка взяли участь радник Міністра фінансів Юрій Драганчук, представники профільного Департаменту митної політики Мінфіну, Мін’юсту, Мінагрополітики, Мінприроди, ДФС, Держпродспоживслужби, Держекоінспекції та Держекспортконтролю.

 

У чому суть?

У фокусі уваги учасників зустрічі було рішення про запровадження з 1 лютого 2018 року обов’язковості використання підприємствами і держорганами інформаційної системи «єдиного вікна». Відповідний проект постанови КМУ підготував Мінфін та винесе на розгляд Уряду наступного тижня.

Проект постанови передбачає низку змін до функціонування інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна». Зокрема, тепер поширення дії «єдиного вікна» буде на операції з переміщення товарів в абсолютно всіх митних режимах (наразі це тільки імпорт та експорт), а також на переміщення товарів за періодичними митними деклараціями та попередніми деклараціями, які містять повний обсяг даних (наразі тільки на обмежене коло митних декларацій при імпорті та експорті).

Серед важливих нововведень також:

  • зменшення кількості сканованих документів шляхом надання контролюючим органам необхідних відомостей, які наявні в попередній декларації;
  • скорочення часу, протягом якого контролюючими органами може бути призначений огляд товарів з 24 до 12 робочих годин (наразі контролюючий орган може призначати фізичний контроль товарів на 3-й день з моменту звернення);
  • зменшення граничного терміну прийняття рішення контролюючими органами щодо товарів, що вивозяться за межі митної території України, з 24-х до 4-х годин;
  • введення нового варіанту відповіді контролюючого органу «товар не підлягає контролю», оскільки існують випадки, коли заявники помилково звертаються в єдине вікно провести відповідний контроль, але товар не є об’єктом такого контролю.

Окрім того, Мінфін запровадить у контролюючих органах проведення щомісячного моніторингу застосування «єдиного вікна», а також започатковує практику проведення семінарів у регіонах України, де будуть вивчатися проблемні питання у роботі механізму «єдиного вікна».

 

Що це дає?

Обов’язкове застосування Порядку інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна» з 1 лютого 2018 року поставить в рівні умови бізнес, який користується і не користується системою, забезпечить проведення державних контролів не «на папері», а насправді, і надасть змогу оцінити роботу усіх задіяних в процесі державних органів і митниці в частині часу виконання відповідних формальностей.

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»