У рамках системного реформування митниці та удосконаленням механізму «єдиного вікна» Мінфін наказом від 16.03.2018 р. №368 оновив перелік документів, які необхідно подати певному контролюючому органові для завершення відповідного виду державного контролю: санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного видів держконтролю.
Серед нововведень, порівняно з діючим на сьогодні переліком документів:
- перелік документів в розрізі товарів та видів контролю диференційовано за напрямками переміщення товарів на ввезення, вивезення, транзит;
- вказано підстави для необхідності надання контролюючому органові певного документу (посилання на певний закон, постанову Уряду, наказ відповідного міністерства);
- значно скорочено перелік документів, які необхідно подати для завершення екологічного контролю.
Як вважають у Мінфіні, таким чином новий наказ спрощує ведення зовнішньоекономічної діяльності та прискорює процес взаємодії підприємств і органів державної влади, які здійснюють ті чи інші види державного контролю. «Для прикладу, за товарами, що являють собою небезпечні вантажі – скорочено кількість документів з 10-11 до 2-3, у разі якщо підприємством надана згода на передання контролюючому органу відомостей, які зазначені в попередній або періодичній митній декларації (крім відомостей про вартість товарів)».
У Міністерстві повідомляють, що наразі ще тривають консультації з Мінприроди та Держекоінспекцією щодо переліку товарів, які мають бути об’єктами екологічного контролю.
Після внесення відповідних змін до Переліку товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю), затвердженого постановою КМУ від 05.10.2011 р. №1031, будуть внесені подальші відповідні зміни до наказу Мінфіну щодо Переліку документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органові для завершення відповідного виду державного контролю.
Зверніть увагу!
Цей наказ Мінфіну є нормативно-технічним документом, тобто не встановлює жодних нових правових норм, а носить суто довідковий характер, і вступить в силу з дня його опублікування Державною фіскальною службою.
Наразі, ДФС доопрацьовується програмне забезпечення, необхідне для реалізації цього наказу.