13 липня Верховна Рада не підтримала у першому читанні законопроєкт №9230 "Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про валюту і валютні операції" щодо відповідальності за порушення резидентами строку розрахунків за операціями з експорту". "За" проголосував лише 221 нардеп, законопроєкт повернено на повторне перше читання - розповів Я. Железняк.
Нагадаємо, що законопроєктом пропонувалися зміни до статті 16 Закону "Про валюту і валютні операції", а саме: звільнити резидентів України - суб’єктів господарювання, які за операціями з експорту товарів/послуг, поставлених контрагентам – резидентам Російської Федерації або Республіки Білорусь до 24 лютого 2022 року, не одержали грошових коштів від таких контрагентів у строки, встановлені згідно зі статтею 13 Закону "Про валюту і валютні операції", на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, від відповідальності, передбаченої частиною п’ятою статті 13 Закону "Про валюту і валютні операції".
Наразі порушення резидентами строку розрахунків тягне за собою нарахування пені за кожен день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару) у національній валюті (у разі здійснення розрахунків за зовнішньоекономічним договором (контрактом) у національній валюті) або в іноземній валюті, перерахованій у національну валюту за курсом НБУ, встановленим на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару).