• Посилання скопійовано

Запитати про добросовісність контрагента можна й у податкового органу

Останнім часом платники податків намагаються винайти способи попередити ситуації коли податкова ставить під сумнів реальність проведення господарських операцій із "недобросовісними" контрагентами

Запитати про добросовісність контрагента можна й у податкового органу

Міндоходів в одному з останніх своїх Листів (від 27.05.2013 р. №3642/6/99-99-19-04-01-15)  взяв на озброєння висновки, викладені в Листі ВАСУ від 02.06.2011 р. №742/11/13-11.

У листі, зокрема, суд говорить, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення госпоперації

Міндоходів же зі своєї сторони робить висновок, що якщо госпсуб'єктом здійснено законну госпдіяльність та за її результатами правомірно сформовано ПК з ПДВ та витрати з податку на прибуток, безперечно, такий суб'єкт має право на отримання бюджетного відшкодування з ПДВ та зменшення оподатковуваного прибутку на здійснені витрати.

Але, (УВАГА!) це лише за умови, що під час перевірки податковий орган не зробить висновок про проведення операції виключно з метою отримання податкової вигоди. Зрозуміло що, за наявності акту податкової із таким висновком та податкового повідомлення-рішення, оспсуб’єкти доводять справу до суду, який, в переважній більшості справ, стає на бік платників податків.

Проте, останнім часом стратегія вирішення цієї проблеми має іншу тенденцію — платники податків все частіше намагаються винайти способи попередити такі ситуації під час укладення договору чи у разі отримання свого роду сигналу про сумнівність щодо госпоперації (ми говоримо про запити податкових органів щодо підтвердження госпвідносин з окремим контрагентом). 

Наприклад, платники податків практикують звертатися безпосередньо до податкового органу для  з’ясування деякої інформації про контрагента.

Однак, у відповідь на такі запити платники податків часто отримують текст схожий на наведений в Листі ДПСУ від 19.12.2012 р. №225/0/41-12/18-8513 : “ДПСУ не наділена повноваженнями у частині надання вказаної у зверненнях інформації без письмової згоди власника інформації, у тому числі щодо обсягу виготовлення і реалізації товарів та послуг, обсягу доходів та витрат, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, сум сплачених підприємствами податків та кількості працівників на зазначених підприємствах.

Водночас повідомляємо, що зазначені підприємства зареєстровані та перебувають на податковому обліку в органах ДПС, подають звітність щодо своєї діяльності та сплачують податки, загальна сума яких до зведеного бюджету станом на 01.12.2012 р. складає понад 125,38 млн. грн.”

Загалом, цього має бути цілком достатньо для переконання у добросовісності контрагента. Водночас, від претензій податкових органів щодо сумніву у реальності госпоперацій з ним же у майбутньому не врятує.

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»