• Посилання скопійовано

«Пряники» для зразкових

Податківці назвали умови, за яких вони рідше відвідуватимуть підприємства

«Пряники» для зразкових

Міндоходів демонструє, що готове працювати з підприємцями, використовуючи методи не лише батога, а й пряника. У відомстві підготували вимоги, дотримуючись яких виробники зможуть рідше спілкуватися з органами контролю та швидше отримувати адмінпослуги.

Не забудьте про зарплату

Міндоходів розробило Критерії визначення платників для набуття статусу «зразковий платник» та Програму підтримки платників, які набули статусу «зразковий платник». Наразі документи розміщено на сайті відомства для отримання пропозицій та зауважень.

У міністерстві пропонують визначити низку вимог до підприємств, і якщо ті відповідатимуть їм, то отримуватимуть деякі вигоди. На статус «зразкового платника» зможуть претендувати вітчизняні виробники продукції, які при цьому перебувають на загальній системі оподаткування та зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Передусім для отримання бажаного статусу підприємству необхідно своєчасно подавати в електронному вигляді звіти, декларації, іншу інформацію та документи фінансової звітності. Також у нього не повинно бути ні податкового боргу, ні заборгованості по заробітній платі.

Крім цього, підприємство має розвиватись. У міністерстві вимагають позитивної динаміки задекларованого до сплати податку на прибуток та декларування за звітний рік прибутковості на рівні, не нижчому від подвійної облікової ставки Нацбанку.

Не забули в Міндоходів висунути певні вимоги й щодо працівників. Так, на підприємстві їх має бути більше 50, а середня заробітна плата хоча б у 5 разів перевищувати мінімальну.

Для платників, які декларують бюджетне відшкодування, пропонується запровадити додаткову вимогу — сума нарахованих та сплачених податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску має перевищувати суму задекларованого до відшкодування ПДВ за звітний рік.

Що отримаємо?

Підприємства, які відповідатимуть вимогам, отримають низку «бонусів». Правда, не всі з них можуть бути цікаві для виробників, наприклад, це стосується права розміщення інформаційних матеріалів на пільгових умовах у друкованих виданнях міністерства.

Разом з тим власники та керівники таких підприємств знатимуть, що їх принаймні вислухають при підготовці законодавчих змін. «Зразкові платники» отримають право брати участь в обговоренні ініціатив Міндоходів та бути присутніми на засіданнях профільних робочих груп ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при міністерстві.

Однак, звичайно, це не будуть основні переваги, на які можуть розраховувати найсумлінніші підприємства. Завдяки особливому статусу їм надаватимуть низку адміністративних послуг у скорочені строки (протягом 3 днів), а саме:

- видачу довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюється органами доходів і зборів;

- видачу довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи);

- засвідчення довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України й перебувають за її межами;

- реєстрацію довідки про відсутність у суб’єктів підприємницької діяльності валютних цінностей та майна за межами України.

Крім цього, такі підприємства рідше зустрічатимуться з органами контролю. До плану-графіка проведення планових документальних перевірок «зразкових платників» включатимуть не частіше ніж раз на 3 роки. Також камеральні перевірки звітності з податку на додану вартість щодо таких підприємств триватимуть протягом не більш ніж 5 робочих днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації.

Найбільшим же «пряником» для платників податків має стати отримання відшкодування податку на додану вартість в автоматичному режимі.

Таким чином, для підприємців потрапляння в списки «зразкових» може стати досить вигідним, хоча й непростим. Тим більше що звідти можуть досить легко виключити. Адже відповідно до проекту після присвоєння статусу Міндоходів здійснюватиме відповідний моніторинг.

Джерело: Закон&Бізнес

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»