Міндоходів та Мінфін спільним наказом від 30.12.2013 р. №882/1188 затвердили Порядок взаємодії територіальних органів Міністерства доходів і зборів України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань.
Так, у разі наявності у платника податків податкового боргу повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань на поточний рахунок такого платника в банку, готівкою або з метою використання у подальших розрахунках як авансових платежів (передоплати)/грошової застави проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
У разі коли у поточному році порівняно з минулим роком відбулася зміна напряму зарахування податку до бюджету, повернення відповідної суми грошового зобов'язання здійснюється з того бюджету, до якого зараховується у поточному бюджетному році платіж, що підлягає поверненню.
Якщо платіж, що повертається, був сплачений до загального фонду державного або відповідного місцевого бюджету, але не передбаченого серед джерел формування бюджетів у поточному бюджетному році, повернення здійснюється з рахунків, на яких обліковуються кошти від зарахувань інших надходжень відповідного бюджету.
Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань здійснюється виключно на підставі заяви платника податку, яка може бути подана протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Обов'язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені:
1) на поточний рахунок платника податку в банку;
2) на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Міндоходів, незалежно від виду бюджету;
3) готівкою за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку;
4) готівкою з рахунків банків у разі відсутності у платника податків рахунку в банку;
5) поштовим переказом через підприємства поштового зв’язку;
6) для подальших розрахунків у якості авансових платежів (передоплати) або грошової застави:
- на небюджетний рахунок з обліку коштів забезпечення сплати майбутніх митних та інших платежів - рахунок 3734, відкритий на балансі Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві;
- банківський балансовий рахунок 2603, відкритий для органу Міндоходів у відповідному уповноваженому банку (у разі коли кошти авансових платежів (передоплати), доплати тощо вносилися готівкою).