Сьогодні, 30 грудня, Президент Петро Порошенко під час зустрічі із Головою Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною та Міністром фінансів України Олександром Данилюком підписав Закон від 21.12.2016 р. №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (законопроект №5368). Про це повідомляє прес-служба Президента.
«Я хочу привітати вас із завершенням надзвичайно важливого процесу, який був розпочатий із масштабних консультацій з громадськістю, величезної роботи до якої були залучені і бізнесові кола і громадські активісти», - сказав Петро Порошенко.
За його словами, проект Закону був розглянутий Урядом, на засіданні Нацради реформ відбулась дуже напружена робота, яка врешті решт оформилась у законопроект про зміни до Податкового кодексу, спрямовані на покращення інвестиційного клімату.
«У зв’язку з прийняттям цього Закону податкові інспекції на рівні районів перетворяться з контрольних та перевіряючих органів на консультативні. Це дуже важливо. Саме такою ми повинні бачити податкову інспекцію, коли підприємець туди звертається та отримує консультації. Більше немає ніяких «маски-шоу», жодних корупційних схем», - наголосив Глава держави.
Петро Порошенко висловив впевненість, що швидка імплементація цього Закону значно покращить інвестиційний клімат в державі.
Президент також зазначив, що відтепер контрольні функції податкової інспекції залишаються на обласному рівні. «Це означає значне підвищення рівня компетентності та професіоналізму. До речі, це також значно скоротить кількість перевірок контролюючими та перевіряючими органами», - зауважив він.
Глава держави також відзначив, що Законом звільняються на три роки від будь-яких перевірок новостворені підприємства, якщо вони мають обіг менше 3 млн грн.
«Дуже важливий крок – ми передаємо доступ до реєстрів відшкодування податку на додану вартість Міністерству фінансів», - підкреслив Президент та додав, що нарешті монополія фіскальної служби в цьому питанні зараз переходить у абсолютно транспарентну, прозору ефективну систему, коли Міністерство фінансів зможе забезпечувати ефективне і автоматичне відшкодування ПДВ. «Цей податок, який у всі часи був символом корупції, нарешті починає відігравати свою ефективну роль наповнювача Державного бюджету»,- сказав він.
За його словами, кроками щодо адміністрування податку на прибуток, податку на додану вартість, єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб і багатьох інших, ми створюємо кардинально інший податковий, інвестиційний клімат.
«Найближчим часом, коли цей Закон після підписання буде оприлюднений і введений в дію, ми будемо мати якісні зміни в інвестиційному і податковому кліматі», - зазначив Президент.
В свою чергу, Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна зазначила: «Я думаю, що бізнес нам буде дякувати, коли ознайомиться з усіма нормами. Справді це нові відносини між державою і бізнесом. І, до речі, перший крок на зустріч бізнесу зробила держава. Я думаю, що бізнес нам відповість тим же – довірою до держави», - сказала вона.
Голова Комітету додала, що цим Законом створюються механізми для виходу бізнесу з тіні.
Міністр фінансів України Олександр Данилюк також зазначив: «Після Вашого підпису цей Закон має запрацювати і це буде ковток свіжого повітря, якого так очікував бізнес».
***
Нагадаємо, що законопроект №5368 був зареєстрований у Раді 7 листопада, прийнятий в першому читанні через місяць - 8 грудня, у другому читанні - в ніч з 20 на 21 грудня.
Законом внесено комплексні зміни до розділів Податкового кодексу України, спрямовані на удосконалення загальних положень щодо адміністрування податків та зборів, а також податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів; ліквідацію податкової міліції тощо.
Про зміни (на основі тексту законопроекту) ми писали уже багато. Попередньо з ними Ви можете ознайомитися, наприклад, тут. А фахівці редакції уже опрацьовують текст Закону і найближчим часом ви зможете ознайомитися з текстом усіх змін в аналітичній статті. Тож стежте за оновленням новин!