• Посилання скопійовано

Мінфін розробив дорожню карту реалізації Плану дій BEPS

Міністерство фінансів розробило дорожню карту реалізації Плану дій BEPS (Base erosion and Profit Shifting – розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування) і представило її на огляд експертам

Мінфін розробив дорожню карту реалізації Плану дій BEPS

У чому суть?

Через прогалини та неузгодженості у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов'язань зі сплати податку на прибуток. Таким чином країни втрачають надходження у бюджет.

За два роки країни-члени ОЕСР та “Велика двадцятка” розробили План дій BEPS та Програму розширеного співробітництва для встановлення так званих правил гри, за якими країни мають формувати стратегії податкового планування. Фірми та компанії, які раніше могли уникнути оподаткування, не зможуть цього зробити, і державний бюджет не втратить надходження. Такий механізм BEPS є вкрай важливим для економік, що розвиваються, оскільки вони особливо залежать від податку на прибуток підприємств.

З 1 січня 2017 року Україна також приєдналася до Програми розширеного співробітництва в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та взяла на себе зобов’язання імплементувати так званий Мінімальний стандарт Плану дій BEPS – обов’язкові чотири заходи із п’ятнадцяти запропонованих.

Що це дає для України?

Імплементація Мінімального стандарту Плану дій BEPS дозволить ефективно протидіяти агресивному податковому плануванню, розмиванню податкової бази і виведенню прибутку з-під оподаткування.

“По-перше, ми повинні забезпечити оподаткування прибутку там, де створюється додаткова вартість, де здійснюється економічна діяльність. І по-друге, ми будемо протидіяти штучному виведенню прибутків з-під оподаткування з України”, - зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк під час презентації розробленої Міністерством фінансів дорожньої карти реалізації Плану дій BEPS на зустрічі 28 квітня 2017 року у приміщенні НБУ.

Імплементація Мінімального стандарту є обов’язковою вимогою для всіх країн-учасниць Програми розширеного співробітництва. Також Мінфін підтримує ініціативу стосовно подальшої імплементації всіх заходів Плану дій BEPS у партнерстві з ОЕСР.

Довідково

Мінімальний стандарт – це обов’язкові 4 із 15 кроків, які мають бути реалізовані кожною країною-учасницею. І саме в цьому полягає відповідальність України – реалізувати Мінімальний стандарт Плану дій BEPS.

Програма розширеного співробітництва (inclusive framework) – це платформа для діалогу між країнами, створена задля реалізації заходів з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутків з-під оподаткування.

Мінімальний стандарт включає обов’язкову реалізацію наступних заходів:

  • Шкідливі податкові практики або шкідливі пільгові режими – ЗАХІД 5 Плану дій BEPS.
  • Удосконалення чинних угод про уникнення подвійного оподаткування шляхом включення до них запропонованих правил запобігання зловживанню угодою - ЗАХІД 6 Плану дій BEPS.
  • Удосконалення чинних національних правових норм стосовно документації з трансфертного ціноутворення та майбутнього обміну інформацією - ЗАХІД 13 Плану дій BEPS.
  • Удосконалення чинних угод про уникнення подвійного оподаткування шляхом підвищення ефективності механізмів вирішення спорів - ЗАХІД 14 Плану дій BEPS.

Дорожня карта реалізації Плану дій BEPS:

Українська версія>>>

Англійська версія>>>

Презентація>>>

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»