• Посилання скопійовано

Підвищення податків варто починати з оподаткування розкоші, – економіст ЄБРР

За словами регіонального економіста ЄБРР, підвищення податків на предмети розкоші є найбільш виправданим варіантом під час вибору податкового поповнення доходів бюджету

Підвищення податків варто починати з оподаткування розкоші, – економіст ЄБРР

Підвищення податків на предмети розкоші є найбільш виправданим варіантом під час вибору податкового поповнення доходів бюджету, вважає регіональний економіст ЄБРР і ексглава центробанку Республіки Македонія Дімітар Богов в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Найбільш виправданим є підвищення податків на деякі товари, які в умовах війни мають характеристики предметів розкоші. Ті, які не настільки необхідні, можна було б обкласти вищими податками», – сказав він.

Економіст додав, що стан війни виправдовує тимчасове розширення стандартного визначення предметів розкоші.

Загалом коментуючи дискусію щодо доцільності підвищення податків в Україні нині, Богов зазначив, що зовнішнє фінансування наразі майже повністю покриває потреби бюджету, однак намагання України збільшити внутрішні доходи настільки, наскільки це можливо, є правильним.

«Це екстраординарна ситуація, і зрозуміло, що кожен повинен нести частину тягаря», – пояснив він.

За словами економіста ЄБРР, запровадження податку на надприбуток банків у вигляді підвищення його з 25% до 50% може бути виправданим, але має бути добре збалансованим зі стійкістю банків.

«Доти, доки капітальна позиція банків забезпечена, банки можуть платити більше податків», – вважає Богов.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»

Подарунки та знижки з нагоди свята

Приєднуюсь