• Посилання скопійовано

Чи підпише Президент Закон про підвищення податків: позиція Железняка

Железняк зауважив, що ВРУ дуже поспішала з прийняттям Закону про підвищення ставки ВЗ та запровадження його сплати для платників єдиного податку. Проте вже майже три тижні він очікує на підпис Президента, і поки що його подальша доля невідома

Чи підпише Президент Закон про підвищення податків: позиція Железняка

Ми вже писали раніше, що станом на 31 жовтня Президент не підписав Закон №4015 (законопроєкт №11416-д). Цього не сталося й на ранок 5 листопада. А отже, і тепер діють лише поточні норми ПКУ. 

І от і Железняк у своєму Телеграм-каналі підкреслив, що відбуваються дивні речі. ВРУ дуже поспішала з прийняттям Закону, яким, зокрема, підвищується ставка ВЗ та запроваджується його сплата для платників єдиного податку. Проте вже більше двох тижнів цей Закон очікує на підпис Президента. "Припустимо, Президент з якоїсь причини вирішив не підписувати закон. У цьому році це десь лише 10-15 млрд грн, що багато - але, думаю, на внутрішньому ринку якось переб'ємось", - зауважив нардеп.

Железняк зауважив, що у 2025 році з цим буде проблема, оскільки цей закон порахований у Держбюджеті-2025, в нього вже закладено 120 млрд грн доходів від цього закону. 

І ось тепер після І читання проєкту Держбюджету до наступного тижня Кабмін має передати до Ради текст Бюджету на друге читання. Про це ми писали тут.

і постає запитання: як тоді виходити із ситуації, якщо закон так і не буде підписаний?

У відповідь на нього Железняк вказав, що тут або треба тоді видатки скорочувати, або якось балансувати. Якщо все ж таки закон не буде підписано, то виходить, що на 120 млрд треба буде забрати саме з оборонних видатків (адже вони фінансуються саме податками).

Железняк сумнівається, що хтось на це піде. Тоді є два варіанти:

1. або збільшать на відповідну суму внутрішні запозичення (типу як trade-in з банками за те, що податок їм не підняли знову).

2. або розраховують на ту частину фінансування військових видатків, яка йде у 50 млрд $ від G7 (3 млрд від британців та начебто десь 10 млрд $ від США). "Тільки є проблема - і перший, і другий сценарій НЕ спрацюють! Мало того, на 110% створять нам одразу проблеми з МВФ та іншими партнерами. Прям одразу", - попередив нардеп. А враховуючи, що фінансування 50 млрд $ G7  прямо привʼязано до виконання МВФ, то … теж не спрацює.

Тому Железняк вважає, що в результаті закон буде підписано.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»