• Посилання скопійовано

Комітет ВРУ з фінансів, податків і митниці у 2025 році зосередиться на законопроєктах для євроінтеграції

За словами Гетманцева, в базовому сценарії у 2025 році його комітет сконцентрується на імплементації законодавчих актів, необхідних для євроінтеграції та подальшого реформування українського законодавства

Комітет ВРУ з фінансів, податків і митниці у 2025 році зосередиться на законопроєктах для євроінтеграції

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики в базовому сценарії у 2025 році сконцентрується на імплементації законодавчих актів, необхідних для євроінтеграції та подальшого реформування українського законодавства, повідомив голова комітету Данило Гетманцев.

«Із урахуванням підтримки і допомоги партнерів на суму $38,3 млрд ми повністю готові пройти в 2025 році і поки що не бачимо ризиків... На 100% ми не відкидаємо (необхідності підняття податків – ІФ-У), але на 90% у нас усе має пройти нормально наступного року», – сказав він в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Голова комітету пояснив, що в ситуації продовження війни повністю виключити необхідність ухвалення нових законів про підвищення доходів не можна.

Детальніше коментуючи плани ухвалення законопроєктів у 2025 році, Гетманцев наголосив на необхідності імплементації директиви DAC-7 (Directive on Administrative Cooperation) – питання автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи з метою оподаткування.

«Друге – це імплементація директив у сфері протидії ухиленню від сплати податків: ATAD I (Anti-Tax Avoidance Directive) і ATAD II. Це впровадження нових інструментів, які існують на рівні Європейського Союзу щодо оподаткування прибутку та впровадження європейських правил GAAR», – додав він.

Важливим голова комітету також назвав доопрацювання та ухвалення рішення щодо електронного аудиту. «У нас є два законопроєкти ще довоєнні, але вони не підходять, ми їх не будемо ухвалювати в тому вигляді, в якому вони були внесені до Верховної Ради. На сьогодні податкова вже завершує розробку програмного забезпечення для подання так званого стандартного аудиторського файлу (SAF-T). Тестування відбудеться в березні», – описав він стан цього питання.

За словами Гетманцева, за результатами тестування в Раду буде внесено й ухвалено законопроєкти щодо SAF-T файлу, який має повністю змінити формат взаємовідносин між податковою і платниками податків, розкрити платників податків і прибрати фіскальний ухил у цих взаємовідносинах, імплементувавши стандарт Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у цій сфері.

«На фінальному етапі спільно з експертами ОСЕР перебуває розробка проєкту закону щодо удосконалення правил трансфертного ціноутворення. Ми, власне, постійно вдосконалюємо ці правила, але на сьогодні ці наші норми в 39-й статті узгоджуються повністю з керівництвом ОЕСР 2010 року, тоді як уже є нові настанови 2022 року, які ми маємо реалізувати в нашому законодавстві», – повідомив також голова комітету.

Він додав, що в першому кварталі наступного року очікується також ухвалення законопроєкту про легалізацію криптоактивів та їхнє оподаткування, щонайменше в першому читанні, а, можливо, і в цілому.

«І ще одне – це встановлення чітких KPI для Податкової та Митної служб. Ми цього тижня внесли ці законопроєкти до Верховної Ради», – зазначив Гетманцев.

Стосовно митної справи, він повідомив, що Міністерство фінансів готує великий законопроєкт щодо подальшої імплементації митного кодексу ЄС у законодавство України.

«Щодо ринку фінансових послуг ми маємо ухвалити закон про Національну установу розвитку. Він уже готовий до другого читання. Ми маємо ухвалити закон про фінансову інклюзію – надати можливість надавати банківські послуги останньої милі. Необхідно також ухвалити закон про факторинг, запустивши ринок факторингу. Це мій законопроєкт, який тільки минулого тижня був зареєстрований у Верховній Раді», – зазначив голова комітету.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»