Головна Усі новини Оподаткування Акцизи

Кабмін пропонує підвищити акциз на алкоголь і пиво вдвічі

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді підвищити акциз на лікеро-горілчані вироби й пиво вдвічі - до 141,06 гривні за 1 літр 100% спирту і 2,48 гривні за 1 літр пива

Про це йдеться в законопроекті №3630 "Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулюванні економічної діяльності в Україні", передає УНІАН.

Законопроект передбачає також збільшення специфічної ставки акцизного податку на сигарети на 40%, до 318,26 гривні за 1 тисячу штук, і адвалорної - на 3 процентних пункти, до 15%.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що також буде змінено базу оподаткування для адвалорної ставки.

Податок пропонується застосовувати до максимальної роздрібної ціни, включаючи ПДВ (на сьогодні ставка застосовується до бази без ПДВ). Зміна бази відповідає законодавству країн ЄС.

Крім того, законопроект передбачає поступове збільшення до 2020 року акцизу на алкогольні напої на 5% і на тютюнові вироби на 7%. Це збільшення пропонується застосовувати додатково до щорічної індексації ставок згідно з індексом споживчих цін.

Як повідомлялося, за рахунок пропонованих змін наступного року Мінфін планує збільшити надходження до держбюджету від акцизного податку, які за підсумками цього року очікуються на рівні 60 млрд доларів.

За словами голови асоціації "Укргорілка" Володимира Остап‘юка, в разі підвищення акцизу мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 л становитиме 90 грн, а тризіркового коньяку - 150 гривень.

Експерт зазначив, що підвищення цін призведе до суттєвого зростання рівня тіньової економіки в алкогольній галузі.

Аналогічні прогнози озвучив директор Асоціації виноградарів і виноробів України (АВВУ) Сергій Михайлечко.

За його словами, винороби побоюються, що акциз на столові вина в 1 коп. з пляшки, який зараз виконує функції захисту легального виробника, після підвищення в 5 разів у 2016 році може перетворитися на повноцінний інструмент оподаткування.

Новини на тему:

 - Податкова реформа-2016: оприлюднено текст компромісного законопроекту!

 - Кабмін вніс у Раду держбюджет-2016 і податкову реформу

Більше про податкову реформу тут>>>

Джерело
УНІАН
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , ПКУ , Законопроекти , Податкова реформа

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?