ДФСУ у листі від 11.10.2016 р. №22116/6/99-99-12-02-02-15 нагадує, що система електронного адміністрування реалізації пального забезпечує автоматичний облік обсягів пального в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, зокрема обсягів пального, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних, а також виробленого або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок.
Обумовленість складання та реєстрації акцизних накладних викликана необхідністю організації обліку пального з метою виявлення об’єкта оподаткування акцизним податком у вигляді обсягів реалізації пального понад отримані обсяги (ввезені, вироблені).
Пунктом 4 розділу І Порядку №218 визначені типи причин, коли акцизна накладна не надається отримувачу пального, одним з яких є тип 3 – пальне, що відвантажено з метою власного споживання.
Отже, акцизна накладна з типом причини «3 – пальне, що відвантажено з метою власного споживання» може бути складена:
- виробником пального на обсяги пального, переданого в межах одного підприємства з метою власного споживання, з якого сплачується акцизний податок,
- а також особою-реалізатором пального на обсяги пального, отриманого від інших платників акцизного податку, з якого вже сплачувалася сума акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН, та використаного виключно для власних потреб. Наприклад, заправки власної техніки через власні паливо-заправні колонки, за відсутності розрахункових операцій.
***
Читайте також:
"Тип причини" в акцизній накладній: роз'яснює ДФС ;
Відпуск пального для власних потреб: коли виникає роздрібний акциз?
Аналітика від Дт-Кт: акцизний податок при використанні пального у власній господарській діяльності