ДФС в Одеській області нагадує, що з 01.07.2019 року акцизним складом є приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
При цьому не є акцизним складом, зокрема приміщення або-територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) – власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Відповідно до цього податківці наголошують, що для суб’єктів господарювання, які не є платниками єдиного податку четвертої групи, з метою визначення необхідності реєстрації акцизного складу одночасно враховуються показники як загальної місткості ємностей, так і обсягів отриманого протягом календарного року пального за ознаками, зазначеними в пп. «б» пп. 14.1.6 ПКУ.
Наприклад, якщо підприємство (обсяг отриманого пального протягом календарного року менше за 1000 куб. м.) має декілька приміщень на різних територіях, кожне з яких має загальний обсяг ємностей для пального до 200 куб. м., то такий суб’єкт господарювання акцизний склад не реєструє. Проте якщо загальний обсяг переміщення пального протягом календарного року перевищить 1000 куб. м., то такий суб’єкт господарювання повинен буде зареєструвати акцизні склади на всіх своїх територіях, де розміщується пальне.
***
Читайте також:
- Чи можуть декілька розпорядників зареєструвати акцизні склади на одній території?
- Чи буде транспорт із пальним у баку акцизним складом?
- Акцизна накладна на літеру «П»: створюємо залишки на акцизних складах
- Чи треба створювати акцизний склад для бензолу сирого кам’яновугільного?
- Чи потрібні акцизний склад та ліцензія на торгівлю/зберігання мастил, олив та антифризу?
- Коли приміщення для зберігання пального є акцизним складом: нагадування від ДФС