На сайті Мінфіну опубліковано проєкт постанови КМУ «Деякі питання ведення єдиних державних реєстрів ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, ліцензіатів та місць обігу пального».
Чому виникла необхідність внести зміни
За пояснювальною запискою, цей проект розроблено відповідно до ст. 1 – 3 та 15 Закону №481.
Законом №1914 внесено зміни до ст. 1, 3 та 15 Закону №481. Ними передбачено запровадження Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, встановлено, ким ведеться такий реєстр, встановлено перелік відомостей, які вносяться до цього реєстру, та строки внесення та/або зміни таких відомостей.
Змінами до Закону №481 також деталізовано ведення Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального, зокрема, в частині внесення інформації щодо розпорядження про анулювання ліцензії.
Також у зв’язку з реорганізацією ДФСУ шляхом її поділу на ДПС та ДМС та відповідно до Положення про ДПС постала необхідність визначення у тексті Порядку контролюючим органом Державну податкову службу України.
Крім цього, внесення змін до Порядку обумовлено необхідністю виконання пункту 3 Плану заходів із забезпечення Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад в діяльності міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, затвердженого розпорядженням №1340-р.
Що планується змінити?
Внести зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального, зокрема:
- уточнити процедуру внесення до реєстру інформації про анулювання ліцензії (вноситься ДПС та її територіальними органами на підставі рішення про анулювання ліцензії на наступний робочий день), а також зберігання інформації про ліцензії, які анульовані, або термін дії яких закінчився;
- привести у відповідність до норм Положення про ДПС назву центрального органу виконавчої влади, на який покладено обов’язок створення та ведення Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального;
- забезпечити впровадження Кодифікатора, зокрема в частині заміни посилання на Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України ДК 014-97 посиланням на Кодифікатор.
Набрання чинності
Оскільки реалізація норм проекту постанови потребує часу на розроблення та запуск програмного забезпечення, постанова, у разі її прийняття Кабінетом Міністрів України, набере чинності через 60 днів з дня її опублікування.
***