• Посилання скопійовано

«Тонкощі» оподаткування нерухомості

До 1 липня 2014 року орган Міндоходів має визначити суму податку, необхідного до сплати, і вручити платникам податків повідомлення про суму нарахованого податку із зазначенням платіжних реквізитів

«Тонкощі» оподаткування нерухомості

З 1 січня 2014 року набула чинності законодавча норма Податкового кодексу України про обов`язкове оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. До кінця минулого року платники податків повинні були провести звірки майнових даних з територіальними органами Міндоходів.

У Державній податковій інспекції повідомляють, що об`єктом оподаткування є квартири і будинки, що перевищують площу в 120 кв. м і 250 кв. м відповідно. Квартири і будинки меншої площі є предметом податкової пільги.

Підлягає оподаткуванню сумарна площа квартири і будинку, якщо вона перевищує 370 кв. м. Ставка податку становить 1% від мінімальної зарплати для сумарної площі нерухомості від 370 кв. м до 740 кв. м і 2,7% - якщо вона перевищує 740 кв. м.

При цьому власне податок нараховується на кількість метрів, що перевищує пільгове, не оподатковуване податком, значення.

Увага! Пільга зі сплати податку знімається відразу ж, як тільки буде доведено факт отримання доходів із нерухомості – від здачі її в оренду, лізинг або використання в комерційних цілях.

До 1 липня 2014 року орган Міндоходів має визначити суму податку, необхідного до сплати, і вручити платникам податків повідомлення про суму нарахованого податку із зазначенням платіжних реквізитів. Платіжний документ видається на кожен об`єкт оподаткування. 

Джерело: ДФС у Сумській області

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»