ДФС у Запорізькій області у листі від 19.09.2016 р. №900/14/08-01-13-03-16 зазначила, що база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізосіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами держреєстрації прав на нерухоме майно, та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Для фізосіб, власників об'єкта/об'єктів житлової нерухомості встановлена ставка в розмірі 1% мінімальної зарплати, встановленої на перше січня податкового (звітного) року, а для фізосіб, власників об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості — 0,5%.
Також для фізосіб, які є власниками об'єкта/об'єктів, у тому числі їх часток, житлової нерухомості база оподаткування зменшується:
— для квартири/квартир — на 60 кв. метрів;
— для житлового будинку/будинків — на 120 кв. метрів;
— для різних типів об'єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток, — на 180 кв. метрів.
Водночас платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання для проведення звіряння даних щодо:
- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
- права на користування пільгою зі сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними платника проводиться перерахунок суми податку і надсилається нове податкове повідомлення-рішення. Вимогами ст. 266 ПКУ складання акта звірки об'єктів нерухомого майна не передбачено.
Новини на тему:
- Хто з фізосіб буде сплачувати податок на нерухомість за 2015 рік у 2016 році;
- Податок на нерухомість: чи буде відповідальність за несплату, якщо не отримано повідомлення?