На цьому наголошує у своєму роз'ясненні ДФС в Одеській області.
При цьому платники екологічного податку складають окремо за кожний звітний квартал (не наростаючим підсумком) декларації екологічного податку та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів фіскальної служби за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення.
Якщо платник податку перебуває на податковому обліку в місті з районним поділом, то він подає декларацію за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста, за місцем перебування платника податку на податковому обліку.
Якщо ж місце подання податкових декларацій не збігається з місцем перебування на податковому обліку підприємства, установи, організації, громадянина-суб’єкта підприємницької діяльності, то до податкової інспекції, де такий суб‘єкт господарювання перебуває на обліку, подаються копії відповідних податкових декларацій протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.
Суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу, виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку (п. 249.3 ПКУ).
Платник екологічного податку, який не має дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, самостійно визначає обсяги викидів та ставки податку.
Більш детально з роз’ясненнями щодо екологічного податку можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФСУ у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорії 120.03 та 120.05).