ДФСУ у листі від 02.01.2018 р. №8/6/99-99-12-02-03-15/ІПК нагадує, що норматив того, скільки шкидливих речовин підприємству дозволено скидати, регулюється Переліком забруднюючих речовин, скидання яких нормується, затвердженим постановою Кабміну від 11.09.1996 р. №1100.
Але, якщо нормативу щодо тієї речовини, що скидається, у Переліку немає, то податківці роз'яснюють: підприємство для обчислення податкових зобов’язань з екологічного податку має право, у порядку визначеному Законом "Про екологічну експертизу", отримати необхідний висновок екологічної експертизи щодо визначення гранично допустимої концентрації або орієнтовнобезпечного рівня впливу для водних об’єктів забруднюючих речовин, які були встановлені для забруднюючої речовини у дозвільному документі підприємства при його складанні.
Також це підприємство при обчисленні податкових зобов’язань з екологічного податку має керуватися вимогами визначеними п. 245.2 та п. 245.3 ПКУ щодо ставок податку, які застосовуються у випадках коли забруднюючі речовини, які скидаються підприємством відсутні у переліку, визначеному п. 245.1 ПКУ, та для яких у переліку, визначеному п. 245.2 ПКУ не встановлено гранично допустиму концентрацію або орієнтовнобезпечний рівень впливу.
***
Читайте також: Зростання тютюнових акцизів та індексація екоподатку та ренти - прийнято закон!