ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п. 63.3 ПКУ та Порядку обліку платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юросіб, відокремлених підрозділів юросіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
У разі надання в оренду об’єкта нерухомого майна, у тому числі його частини, повідомлення за ф. №20-ОПП подається до контролюючих органів як власником нерухомого майна – орендодавцем, так і орендарем у порядку та строки, визначені п. 8.3 – 8.5 розділу VIII Порядку №1588.
Кожному об’єкту оподаткування, що надається в оренду (орендується) присвоюється ідентифікатор, який прийнятий суб’єктом господарювання – орендодавцем (орендарем), а також зазначається фактичний стан об’єкта оподаткування на момент заповнення повідомлення за ф. №20-ОПП.
У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» повідомлення за ф. №20-ОПП суб’єкт господарювання (орендодавець) зазначає стан – «здається в оренду», суб’єкт господарювання (орендар) – «орендується».
У разі відсутності найменування таких об’єктів оподаткування, у повідомленні за ф. №20-ОПП орендодавцем (орендарем) зазначається інвентарний номер об’єкта оподаткування, вказаний у договорі оренди.
Від редакції
Як зазначати передані в оренду об'єкти нерухомості в ф. №20-ОПП в залежності від їх виду, ми розповідали тут>>
А тепер нагадаємо про відповідальність за неподання або подання з помилками ф. №20-ОПП
Податківці у всіх своїх роз’ясненнях спираються на п. 117.1 ПКУ, оскільки, на їх думку, подання ф. №20-ОПП є одним з етапів взяття платника податку на облік. Тож неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, невнесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі тягнуть за собою накладення штрафу:
- на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень;
- на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
Неусунення таких порушень або ті ж дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу:
- на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень;
- на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.
Але прямої норми щодо штрафів у разі неподання ф. №20-ОПП в п. 117.1 ПКУ не встановлено.
Якщо погодитися із податківцями, то вважаємо, що штраф за це має бути один, а не за кожне окреме неподання звіту. Адже, якщо читати норму п. 117.1 ПКУ дослівно, то штраф накладається за неподачу заяв/документів (слова у множині!) для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних.
Крім того, на нашу думку, якщо платник податків самостійно виявив та виправив помилки в раніше поданих звітах за формою №20-ОПП, штрафів не повинно бути.
***
Читайте також:
- Об’єкт оподаткування вирішено закрити: заповнюємо розділ ІІІ ф. №20-ОПП
- Чи подавати форму №20-ОПП у разі придбання (оренди) транспортного засобу
- Чи подавати повторно відомості про об’єкти оподаткування у зв'язку зі змінами у формі №20-ОПП?
- Надання в оренду частини приміщень: чи подавати форму №20-ОПП?