Запитання: Яким буде у 2020 році коефіцієнт рентабельності гірничодобувного підприємства (промислу) (Крмпе) для ділянок надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого - економічна оцінка запасів корисних копалин з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана?
ДПС у Хмельницькій області роз'яснює, що запаси корисних копалин, що фактично розробляються на ділянках надр, де геолого – економічна оцінка ще не здійснена, мають розглядатися як балансові рентабельно видобувні запаси, відповідно до п. 27 Класифікації запасів і ресурсів №432, яким встановлено, що умовно балансові та позабалансові запаси корисних копалин, що залучаються до розробки, переводяться до балансових.
Державна комісія України по запасах корисних копалин здійснила оцінку усереднених, зважуванням на обсяги запасів по родовищах, величин коефіцієнта рентабельності гірничодобувних підприємств (промислів) розподільно: для родовищ нафти та газу і родовищ твердих корисних копалин та підземних вод.
Для родовищ нафти та газу усереднений коефіцієнт рентабельності промислу склав 1,391.
Для родовищ твердих корисних копалин та підземних вод 0,185.
Отже, відповідно до Положення №300, а також Положення №316, Державна комісія України по запасах корисних копалин пропонує для встановлення такі тимчасові коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств (промислів) на ділянках надр, де проводиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого – економічна оцінка їхніх запасів з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, для застосування користувачами надр при обчисленні податкових зобов’язань у 2020 році:
- для нафтогазодобувних підприємств - 1,391;
- для інших гірничодобувних підприємств - 0,185.