• Посилання скопійовано

Державно-приватне партнерство: особливості оподаткування пропишуть в ПКУ

Особливості оподаткування платників податків в умовах дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійного договору пропишуть в ПКУ. Це передбачено урядовим законопроектом №3655

Державно-приватне партнерство: особливості оподаткування пропишуть в ПКУ

15 червня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано урядовий проект Закону №3655 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реалізації проектів на умовах державно-приватного партнерства".

Законопроектом пропонується доповнити ПКУ новим розділом XVII-1 "Особливості оподаткування платників податків в умовах дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійного договору" та внести зміни до деяких статтей. Зокрема, в частині:

  • врегулювання правовідносин у разі припинення діяльності балансоутримувача, все майно якого надано у концесію, та правонаступництва концесіонера;
  • визначення особливостей оподаткування платників податків податком на прибуток в умовах дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійного договору;
  • доповнення переліку операцій, які не є об’єктами оподаткування ПДВ, зокрема, повернення об’єкта державно-приватного партнерства державному партнеру та об'єкта концесії концесієдавцю відповідно до статті 30 Закону "Про концесію"; передачі об’єкта державно-приватного партнерства (концесії) новому приватному партнеру (концесіонеру) у разі заміни приватного партнера (концесіонера) відповідно до  законів "Про державно-приватне партнерство", "Про концесію" та договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства, концесійного договору;"; передача концесіонеру в порядку правонаступництва матеріальних та нематеріальних активів від юридичної особи - балансоутримувача майна, що є об’єктом концесії, відповідно до передавального акта.

Зазначені зміни до податкового законодавства дадуть можливість запустити в повному обсязі дієвий механізм практичної реалізації проектів, що здійснюються на умовах державно-приватного партнерства, у тому числі у формі концесії.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2021 року.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

 

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»