«Вісник. Офіційно про податки»
Підприємство поінформувало, що на підставі дозволу на спецводокористування використовує вилучені обсяги води з підземного водного об’єкта як для задоволення власних господарських потреб так і для передачі іншим водоспоживачам, у тому числі населенню, та запитує який порядок декларування податкових зобов’язань з рентної плати?
ДПС України в ІПК від 14.07.2020 р. №2847/6/99-00-04-03-03-06/ІПК пояснила, що податкові зобов’язання з рентної плати декларуються за кожну частину об’єкта оподаткування рентною платою (фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі) в окремих додатках 5 до Податкової декларації з рентної плати залежно від напрямів її використання (постачання), а саме за:
- обсяг води, який постачається платниками рентної плати населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб із застосуванням коефіцієнта «0»;
- обсяг води, який постачається платниками рентної плати юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, у тому числі теплопостачальним організаціям, виробникам послуг з водопостачання та водовідведення, ОСББ, ЖБК тощо, незалежно від напрямів її використання (постачання) останніми із застосуванням коефіцієнта «1»;
- обсяг води, який використовується платниками рентної плати на власні технологічні потреби, включаючи втрати та витрати для забезпечення провадження господарської діяльності з вироблення, створення та/або надання житлово-комунальних послуг із застосуванням коефіцієнта «0,3».
***
Читайте також:
- Правила оподаткування рентною платою: що змінилося з 23 травня?
- Продали землю зі свердловиною: що зі звітуванням з рентної плати?
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!