Мінфін розповів про ключові запропоновані зміни в податковому законодавстві. Вони забезпечать збалансованість бюджетних надходжень.
Це можливо досягнути завдяки протидії схемам з ухилення від сплати податків, створенню прозорого конкурентного середовища та підвищенню ефективності використання економічних ресурсів.
Сьогодні йтиметься про рентну плату за користування надрами для видобування корисних копалин.
Наприклад, за 1 тону залізної руди (62% Fe CFR), яка сьогодні вже коштує більше 200 дол. США, рента становить за «бідну руду» 19,20 грн/т, за «багату руду» - 204 грн/т. Після запропонованих змін, цей показник складе 507,80 грн/т.
Отже законопроєкт №5600 пропонує усунути можливості платника суб’єктивно визначати вартість корисної копалини та занижувати суму рентної плати.
Зокрема передбачено:
- запровадження визначення бази оподаткування за єдиним стандартом шляхом класифікації видобутої мінеральної сировини згідно з галузевими вимогами;
- запровадження диференціації ставок оподаткування руд заліза в залежності від розміру фактичної ціни реалізації визначеної, як середня вартість залізної руди за індексом IODEX 62% FE CFR China, за інформацією, що офіційно зазначена світовим інформаційним агентством Platts, та опублікованої на офіційному вебсайті Мінекономіки, у розмірі:
- 3,5%, якщо середня вартість залізної руди за податковий (звітний) період становить 100 доларів США і менше;
- 5,0%, - більше 100 та не перевищує 200 доларів США включно;
- 10,0%, якщо середня вартість становить більше 200 доларів США;
- встановити коригування бази оподаткування руд заліза на коефіцієнт сухої ваги товарної продукції (0,9).
***
Читайте також:
- Зміни до податкового законодавства: презентація від Мінфіну
- Законопроєкт щодо податкової реформи-2021 вже на сайті ВРУ
***