Головна Усі новини Оподаткування Інші податки

Чи змінилося щось в оподаткуванні транспортним податком у 2022 році?

У 2022 році критерії визнання ТЗ об’єктом оподаткування не змінилися, тому лише нагадаємо їх. При цьому слід пам’ятати, що вартість ТЗ, за які слід платити податок, зросла
Чи змінилося щось в оподаткуванні транспортним податком у 2022 році?

Закон №1914, прийнятий на підставі законопроєкту №5600, не передбачає змін у порядку визначення об’єкта оподаткування транспортним податком, зокрема, зменшення граничної вартості авто, за яке він має сплачуватись.

Як і раніше, юридичні особи - власники ТЗ самостійно подають декларацію та сплачують податок. А фізичні особи отримують від податківців відповідні повідомлення-рішення про сплату та здійснюють її за вказаними реквізитами.

Єдина зміна в порядку оподаткування транспортним податком полягає у тому, що податкове повідомлення-рішення про сплату суми та відповідні платіжні реквізити, що надсилаються платнику податку - фізособі, тепер повинні містити щодо кожного з об’єктів, зокрема, але не виключно, інформацію про транспортний засіб: марка, модель, об’єм циліндрів двигуна (куб. см), рік випуску та розмір ставки податку.

У всьому ж іншому порядок визначення об’єкта оподаткування залишився без змін.

Тобто у 2022 році транспортний податок сплачується за легкові автомобілі:

  • з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно);

  • середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року – у 2022 році це 2 437 500 грн.

Така вартість визначається і публікується (разом із переліком авто, що підлягають оподаткуванню транспортним податком) Мінекономіки станом на 1 січня податкового (звітного) року, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Тобто виходити слід не зі самостійно визначеної вартості свого автомобіля, а з конкретного переліку автомобілей, які розміщено на сайті Мінекономіки. 

А що, як певної моделі ТЗ або моделі з тими параметрами, що є у вас, на сайті Мінекономіки немає? Якщо є щось схоже, але все ж таки не таке, як у вас? 

Харківський окружний адміністративний суд в рішенні від 25.09.2019 р. №520/5882/19 зазначив: оскільки у переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком певної марки автомобіля або певні параметри не вказані, то зареєстрований за позивачем автомобіль не може вважатись об`єктом оподаткування транспортним податком у розумінні пп. 267.2.1 ПКУ.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Автотранспорт , ПКУ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі