Закон №1914, прийнятий на підставі законопроєкту №5600, не передбачає змін у порядку визначення об’єкта оподаткування транспортним податком, зокрема, зменшення граничної вартості авто, за яке він має сплачуватись.
Як і раніше, юридичні особи - власники ТЗ самостійно подають декларацію та сплачують податок. А фізичні особи отримують від податківців відповідні повідомлення-рішення про сплату та здійснюють її за вказаними реквізитами.
Єдина зміна в порядку оподаткування транспортним податком полягає у тому, що податкове повідомлення-рішення про сплату суми та відповідні платіжні реквізити, що надсилаються платнику податку - фізособі, тепер повинні містити щодо кожного з об’єктів, зокрема, але не виключно, інформацію про транспортний засіб: марка, модель, об’єм циліндрів двигуна (куб. см), рік випуску та розмір ставки податку.
У всьому ж іншому порядок визначення об’єкта оподаткування залишився без змін.
Тобто у 2022 році транспортний податок сплачується за легкові автомобілі:
-
з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно);
-
середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року – у 2022 році це 2 437 500 грн.
Така вартість визначається і публікується (разом із переліком авто, що підлягають оподаткуванню транспортним податком) Мінекономіки станом на 1 січня податкового (звітного) року, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.
Тобто виходити слід не зі самостійно визначеної вартості свого автомобіля, а з конкретного переліку автомобілей, які розміщено на сайті Мінекономіки.
А що, як певної моделі ТЗ або моделі з тими параметрами, що є у вас, на сайті Мінекономіки немає? Якщо є щось схоже, але все ж таки не таке, як у вас?
Харківський окружний адміністративний суд в рішенні від 25.09.2019 р. №520/5882/19 зазначив: оскільки у переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком певної марки автомобіля або певні параметри не вказані, то зареєстрований за позивачем автомобіль не може вважатись об`єктом оподаткування транспортним податком у розумінні пп. 267.2.1 ПКУ.
***
Читайте також:
- Транспортний податок: хто, коли, скільки та як довго сплачує?
- Термін використання легкової автівки добігає 5 років протягом звітного періоду: які наслідки?
- В який строк слід сплатити транспортний податок фізособам-власникам авто?
- Дата придбання авто не співпадає з місяцем його реєстрації: коли сплачувати транспортний податок?
- Протягом року купили або продавали авто: як звітувати з транспортного податку?