За розʼясненням волинських податківців, згідно до пп.14.1.230 ПКУ стаціонарне джерело забруднення - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти.
Так от на їхню думку, дизельні генератори та інші установки, що працюють на паливі, є стаціонарними джерелами забруднення.
Тому власники/користувачі таких генераторів є платниками екологічного податку за обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря в результаті спалювання дизельного пального генераторами, визначені згідно з даними їх паспортними даними.
З цим не погоджується Гетманцев. У своєму Телеграм-каналі він наголосив, що відповідно до п. 240.7 ПКУ не є платниками за викиди суб‘єкти, які здійснюють такі викиди СО2 не більше 500 тонн на рік.
Тобто, якщо платник використовує до 200 тонн пального на рік сплачувати екологічний податок не потрібно. Він вказав на непрофесійність розʼяснень волинських податківців. Але ДПС знов ніяк не розʼяснює ці моменти, як й з ліцензуванням пально при покупці саме генераторів. Звісно, краще за все ці моменти прописати одразу у Законі, аби не було потім таких позицій у ДПС.
***
Читайте також:
- Уряд спростив імпорт генераторів та іншого енергетичного обладнання
- Купуєте генератор через блекаут: які податкові наслідки?
- З 2 грудня звільнено від ПДВ та мита нові категорії товарів для боротьби з блекаутом
- ДПС наголошує: зберігаєте пальне для власних потреб – отримайте ліцензію
- Штрафів за зберігання пального для генераторів без ліцензії не буде, – Гетманцев
- Зберігання пального до 2 т для генераторів без ліцензій: робоча група комітету ВРУ підготувала зміни