
Ми вже вказували, що 20 травня закінчився строк для сплати ВЗ всіма фізособами-«єдинниками» та юрособами-«єдинниками» ІІІ групи.
Якщо «єдинники» ІІІ групи несвоєчасно сплачують ВЗ, тобто вже після 20 травня, на них чекає фінштраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше ніж 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.
Важливо! У платіжці треба було проконтролювати, аби сплата військового збору відображалася:
- за кодом 11011700 – для фізосіб-«єдинників»,
- за кодом 11011800 – для юросіб-«єдинників».
Про це ми писали тут.
Втім, найголовніше було сплатити за правильним рахунком.
Підкреслимо, що несвоєчасна сплата може виникнути, якщо єдинники ІІІ групи неправильно визначилися з рахунком для сплати та в Е-кабінеті наразі вже побачили борг за правильним рахунком та переплату за неправильним. Далі розповімо, як бути в такій ситуації.
Сплатили не на той рахунок: що робити?
«Єдинники», які помилково сплатили військовий збір не на той рахунок, мають право на повернення або зарахування коштів в рахунок майбутніх платежів по правильному рахунку сплати ВЗ. Для цього їм необхідно подати до ДПС за місцем реєстрації Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (за ідентифікатором форми F1302002). До заяви за допомогою документа довільного формату (за ідентифікатором форми F1360102) подається копія платіжної інструкції, на підставі якої був сплачений військовий збір.
При цьому при поданні заяви, якщо вказати, що ця переплата має бути врахована на погашення зобовязання за правильним рахунком, до «єдинника» не може бути застосовано фінштраф за несплату.
Проте обережним «єдинникам» краще перестрахуватися і сплатити ВЗ на правильний рахунок самостійно і вже зараз, бо невідомо, скільки часу перекидатиме кошти податковий орган. Аби не спорити потім щодо безпідставно нарахованих штрафів. Сміливі «єдинники», які подали Заяву на перекидання коштів, можуть і почекати. Це вже кожен вирішує самостійно.
Звісно, кожному з тих, хто подав Заяву, через деякий час потрібно буде переконатися, що ДПС списала нарахований борг і не застосувала (або списала) штраф. Це можна зробити у «Стані розрахунків з бюджетом» в Е-кабінеті.
А щоб більше така помилка не виникла, нагадаємо, як знайти правильні рахунки на майбутнє.
Де знайти правильні рахунки?
В Е-кабінеті в розділі «Стан розрахунків з бюджетом» є дані про рахунок для сплати ВЗ. Тож аби правильно сплачувати, його можна скопіювати у свою платіжку. Нагадаємо ще раз: код 11011700 – для фізосіб-«єдинників», а для юросіб-«єдинників» – 11011800, по ним буде легко знайти відповідний рахунок!
А після сплати, через 1-2 дні, можна перевірити, чи зарахувалися кошти та на який саме рахунок це було зроблено.
Рахунки також можна переглянути на сайті ДПС та в нашому довіднику для звірки з даними Е-кабінету.
Актуальний податковий календар на травень 2025 року, а також база бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) – на нашому сайті у розділі бланків.
Корисні інструкції із заповнення та подання бланків податкової та статистичної звітності від редакції «Дебет-Кредит» – у добірці аналітики.