
ДПСУ розповідає, що протягом січня – квітня 2025 року платники податків сплатили до бюджету 47,8 млрд грн військового збору. Це втричі або на 35 млрд грн більше за показник відповідного періоду минулого року.
За січень – квітень 2024 року сплатили майже 12,8 млрд гривень.
Зростання зумовлене підвищенням з 1 грудня 2024 року розміру ставки військового збору до 5% та свідомою позицією платників, які своєчасно сплачують податки та підтримують наших військових.
Найбільше сплатили:
- Київ – 15,7 млрд грн,
- Дніпропетровська область – 5,5 млрд грн,
- Львівська область – 3,6 млрд грн,
- Харківська область – 3,1 млрд гривень.
Військовий збір сплачують усі категорії платників податків.
Ставки військового збору:
ФОПи першої, другої та четвертої груп – 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2025 році розмір щомісячного авансового внеску – 800 грн).
Платники єдиного податку третьої групи (крім е-резидентів) – 1% від отриманого доходу щокварталу.
Підприємці на загальній системі оподаткування – 5% від чистого річного оподатковуваного доходу.
З найманих працівників – 5% від нарахованої заробітної плати.
Військовослужбовці та працівники ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, ГУР, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони України, Держспецзв’язку, Державної спеціальної служби транспорту України – 1,5% з доходу, одержаного у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, які здійснюються відповідно до законодавства України (за винятком доходів, які звільняються від оподаткування військовим збором відповідно до пп. 1.7 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).