Часто на прикладі, як виплатити конкретний вид доходу резиденту конкретної країни, податківці демонструють єдиний підхід, прописаний в ПКУ або надають спеціальні роз’яснення, що стосуються застосування Угод про уникнення подвійного оподаткування. Лист ДФС у м. Києві від 16.08.2016 р. №18373/10/26-15-14-06-04-29 є яскравим прикладом такого роз’яснення. Податківці у ньому визначають:
- що є роялті в розумінні ПКУ та у розумінні Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Сполученим Королівством Великобританії і Північної Ірландії, а отже, які доходи нерезидента, що мають назву «роялті», потрапляють під оподаткування податком на доходи (репатріацію), а які мають пільги у оподаткуванні;
- як оподатковуються доходи нерезидентів за нормами законодавства України (ПКУ);
- як застосовувати норми Угод про уникнення подвійного оподаткування.
При цьому у листі наводяться роз’яснення, хто такий «бенефіціарний (фактичний) отримувач (власник) доходу» (а це важливий елемент оподаткування доходів нерезидентів) і які документи має надати нерезидент для уникнення від оподаткування його доходу в Україні.
Зазначимо, що за ст. 103 ПКУ таким документом має бути довідка від компетентного органу країни, резидентом якої є нерезидент, що отримує дохід. Саме тому в листі роз’яснюється, що:
- компетентним органом у Великобританії є Управління внутрішніх доходів або його повноважний представник;
- у довідці обов’язково повинні бути зазначені:
- повна назва нерезидента;
- підтвердження, що нерезидент є особою, на які поширюється дія міжнародного договору;
- підпис уповноваженої особи компетентного органу, яка засвідчує підтвердження;
- дата видачі.
Детальніше про те, як відображається у податковому та бухгалтерському обліку виплата роялті нерезиденту ви можете прочитати тут>>>