ДПІ у Голосіївському районі м. Києва звертає увагу, що на час виробничого навчання, практики учням і студентам повинні бути забезпечені робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці.
50% відсотків заробітної плати за виробниче навчання і виробничу практику учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів направляється на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, слухачів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.
Таким чином, при нарахуванні заробітної плати студентам, які проходять практику на підприємстві згідно з договором, підприємство, як податковий агент, зобов’язане утримати із суми такого доходу ПДФО за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5% і перерахувати його до бюджету у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.
Від редакції
Якщо практика передбачає роботу на певному робочому місці, підприємство має прийняти працівника за трудовим договором. У такому випадку оподатковувати нараховану зарплату студентам-практикантам потрібно буде за загальними правилами.
Про ПДФО та військовий збір податківці детально розповіли, а от про нарахування ЄСВ нічого не зазначили. Згідно з роз'ясненням у підкатегорії 301.03 "ЗІР", Постановою КМУ від 22.12.2010 р. №1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, до якого не включено виплати, які виплачує підприємство стажисту (практиканту) за виконання ним у період стажування професійних робіт.
Отже, суми заробітної плати, які виплачує підприємство учням та слухачам учбових закладів при проходженні ними виробничої практики, є базою для нарахування ЄСВ і нараховує його у цьому випадку підприємство.