• Посилання скопійовано

Оподаткування доходу, одержаного у виглядi електронних грошей

Дохiд у виглядi електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, "Яндекс.Деньги" тощо) не є звiльненим вiд оподаткування, тому фізособа самостiйно включає суму такого доходу до в рiчну декларацiю про доходи

Оподаткування доходу, одержаного у виглядi електронних грошей

Запитання: у якому перiодi виникає об'єкт обкладення ПДФО у фiзичної особи, яка одержує дохiд iз зарахуванням його у виглядi електронних грошей WebMoney тощо?

Консультує ДФСУ: За п. 2.1 глави 2 Правил Нацiональної системи масових електронних платежiв, затверджених постановою правлiння НБУ вiд 10.12.2004 р. №620, електронний гаманець (далi - гаманець) - це платiжний додаток платiжної картки, кошти за операцiями з яким облiковуються на консолiдованому картрахунку емiтента i який дозволяє його держателю в межах установленого лiмiту виконувати платiж за товари (послуги).

Платiжний додаток картки - це програмний засiб, розмiщений у пам'ятi платiжної картки, за допомогою якого здiйснюється iнiцiювання переказу коштiв з рахунку платника або з вiдповiдного рахунку банку з метою оплати вартостi товарiв (послуг), перерахування коштiв зi своїх рахункiв на рахунки iнших осiб, одержання коштiв у готiвковiй формi, а також здiйснення iнших операцiй, передбачених технологiєю Нацiональної системи масових електронних платежiв (далi - НСМЕП). Може завантажуватися як готiвкою, так i з рахунку завантаження клiєнта. Платiжними додатками в НСМЕП є гаманець та чек.

Тобто фiзична особа, яка одержує дохiд у виглядi електронних грошей, може за допомогою електронного гаманця користуватися ними, зокрема виконувати безготiвковi розрахунки. Фактично це грошi, якi обертаються не у формi паперових грошей, а через упровадження до сфери розрахункiв комп'ютерної технологiї та сучасної системи зв'язку.

За пп. 168.1.3 ПКУ, якщо згiдно з нормами роздiлу IV ПКУ окремi види оподатковуваних доходiв (прибуткiв) не пiдлягають оподаткуванню пiд час їхнього нарахування чи виплати, але не є звiльненими вiд оподаткування, платник податку зобов'язаний самостiйно включити суму таких дохода до загального рiчного оподатковуваного доходу та подати рiчну податкову декларацiю про майновий стан i доходи.

Отже, якщо фiзична особа одержує дохiд у виглядi електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, "Яндекс.Деньги" тощо), об’єкт обкладання ПДФО у такої фiзичної особи виникає в день зарахування коштiв на електронний гаманець.

Якщо дохiд не пiдлягає оподаткуванню пiд час його нарахування чи виплати, але не є звiльненим вiд оподаткування, фiзична особа зобов'язана самостiйно включити суму такого доходу до загального рiчного оподатковуваного доходу та подати рiчну податкову декларацiю про майновий стан i доходи.

Завiдувач сектору, Ольга ЗАСIМОВА

"Праця i зарплата" №22 (1034), 14 червня 2017 р.

***

Однак при використанні електронних грошей незареєстрованих в Україні платіжних систем (до яких належать зазначені вище WebMoney та "Яндекс.Деньги") виникають не тільки податки, а і штрафи. Докладніше про це тут>> 

 

Джерело: Dominanta

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»