ДФСУ в індивідуальній консультації від 15.03.2018 р. №1021/6/99-99-13-01-01-15/ІПК зазначила, що згідно з п. 5 ст. 30 Закону «Про акціонерні товариства» публічне акціонерне товариство, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на фондовій біржі, а також банк у порядку, встановленому НКЦПФР, здійснює виплату дивідендів через депозитарну систему України.
Інші акціонерні товариства в порядку, встановленому НКЦПФР, здійснюють виплату дивідендів через депозитарну систему України або безпосередньо акціонерам. Спосіб виплати дивідендів визначається відповідним рішенням загальних зборів акціонерів.
З огляду на це, податківці вважають: якщо нарахування доходів у вигляді дивідендів та утримання ПДФО із таких доходів відбулось в одному кварталі, а перерахування коштів Центральному депозитарію України для їх виплати фізособам – в іншому кварталі, то в податковому розрахунку за формою №1ДФ графа 3 «Сума виплаченого доходу» заповнюється в тому кварталі, в якому відбулось перерахування коштів Центральному депозитарію України.
Водночас графи 3а «Сума нарахованого доходу», 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» повинні бути заповнені в тому кварталі, в якому фактично відбулось нарахування доходів у вигляді дивідендів та утримання ПДФО з таких доходів.
***
Читайте також: Акціонер не має вимагати виплати дивідендів — виплата їх це обов’язок АТ.