ДФС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до глави 58 ЦКУ за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ст. 762 ЦКУ за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму
Договір – це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків (ст. 626 ЦКУ).
Наявність саме цивільно-правового договору є необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцію.
Таким чином, договори оренди нерухомого (рухомого) майна відносяться до договорів цивільно-правового характеру.
Водночас, предметом договору про надання послуг та договору найму є різні об’єкти цивільних прав. Так, предметом договору найму є неспоживна річ (ст. 760 ЦКУ), а предметом договору про надання послуг є послуга, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності (ст. 901 ЦКУ).
Отже, договір найму (оренди) не може бути віднесений до договору про надання послуг.
Таким чином, відповідно до Довідника ознак доходів, наведених у додатку до Порядку №4, суми орендних платежів, які отримуються фізичною особою, відображаються податковим агентом у податковому розрахунку за №ф.1ДФ за ознакою доходу «127», як виплата інших доходів.
Враховуючи викладене вище, юрособа (фізособа - підприємець) – орендар при виплаті доходу фізособі – орендодавцю зобов’язана нарахувати, утримати та сплатити до бюджету ПДФО за ставкою, визначеною п. 167.1 ПКУ (18%) та відобразити дану виплату у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу «127».
***
Читайте також:
- Для заповнення форми №1ДФ – нові ознаки доходів. Оприлюднено проект Мінфіну
- Виправлення помилок в ф. №1ДФ: як виправляти та що за це буде?
- Нарахували дохід фізособі-підприємцю, але не виплатили його: як відобразити в формі №1ДФ?
- Відображаємо у ф. №1ДФ оренду, медстрахування, призи та перерахунок ПДФО: інструкція від ДФ