3 квітня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано проект Закону №3302 "Про внесення змін до розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України щодо встановлення принципу "4-7" на період карантину для працюючого населення". Його автором є голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова ("Слуга народу").
Даний проект Закону покликаний захистити доходи бідного працюючого населення та їх родин у період пандемії.
Так, ним пропонується тимчасово, під час карантину для запобігання поширенню COVID-19, звільнити від оподаткування ПДФО доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту), у сумі 4 000 грн, якщо місячна заробітна плата не перевищує 7 000 грн (принцип «4-7»).
У такому разі працівник отримає «на руки» додаткові до 720 грн на місяць, що може частково або повністю компенсувати витрати домогосподарств на закупівлю масок, перчаток, фармакологічних препаратів тощо. Потреба в таких засобах, на думку Г. Третьякової, є хоча й тимчасовою, але необхідною для убезпечення безпеки родин від захворювання на COVID-19 та запобігає розповсюдженню пандемії.
При цьому вона зауважує, що в Україні відсутній реально неоподаткований мінімум, що є «собівартістю» утримання однієї людини (особи) для життя та/або виживання.
"Впровадження принципу «4-7» може стати у нагоді для запровадження у 2021-2022 роках цивілізованої системи неоподаткування або повернення сплачених податків у родину, на суму у розмірі прожиткового мінімуму. У разі прийняття цього законопроекту це стане потужним сигналом, що влада дбає про доходи людини та родини, зокрема, у періоди нашого життя із COVID-19, який призвів, зокрема, до збільшення витрат домогосподарств", - зазначено у пояснювальній записці.
У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
***
Читайте також: З 2 квітня діють додаткові пільги для бізнесу: набрав чинності закон!