• Посилання скопійовано

Правило першої події стосується тільки платників ПДВ

Який порядок заповнення податкової накладної і формування суми податкового зобов'язання у разі якщо здійснено продаж до реєстрації платником ПДВ, а оплату отримано після реєстрації платником ПДВ? Тобто видаткова накладна виписана на 100 грн, а податкова накладна має бути виписана на 100 грн з ПДВ чи на 120 грн з ПДВ?

Відповідно до п. 187.1 статті 187 розділу V ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI зі змінами та доповненнями датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплати товарів/послуг, що підлягають постачанню;

б) дата відвантаження товарів.

Тобто податкове зобов'язання у продавця товару/послуг виникають за правилом «події, що сталася раніше» тільки у разі, якщо на дату виникнення такого зобов'язання особа є зареєстрованою платником ПДВ та має свідоцтво. Якщо ж платник ПДВ застосовує касовий метод визначення податкових зобов'язань, він зобов'язаний задекларувати податкові зобов'язання з ПДВ за фактом оплати і погасити їх у встановленому законодавством порядку.

Джерело: ДФС у Херсонській області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»