• Посилання скопійовано

Електронна податкова накладна: підтверджуємо право на податковий кредит

Сьогодні найбільшою популярністю користується функція обміну податковими накладними через систему електронного документообігу

Електронна податкова накладна: підтверджуємо право на податковий кредит

Як відомо, платники податку на додану вартість мають можливість виписувати податкову накладну в електронній формі за умови оформлення, відповідно до законодавства, електронного цифрового підпису уповноваженої особи та реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної в паперовому вигляді не є обов'язковим.

Нагадаємо, що податкова накладна, складена в електронній формі, підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від розміру ПДВ та номенклатури товару (пункт 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.14 №10).

Після отримання від Міндоходів квитанції про підтвердження реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних продавець може відправити її в електронному вигляді покупцю. Програмне забезпечення має функцію, що дозволяє направити податкову накладну одночасно і в ЄРПН, і покупцю (контрагенту).

Контрагент, який отримав таку податкову накладну, може прийняти її або ж відхилити. У випадку «відхилення податкової накладної» продавцю виписаної податкової накладної приходить електронне повідомлення – «вiдхилено», якщо ж покупець не заперечує проти електронної податкової накладної, то продавцю приходить повідомлення – «Прийнято».

Повідомлення «вiдхилено» слід розцінювати як вимогу оформити податкову накладну в паперовому вигляді.

З метою правильності ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних в програмному забезпеченні продавець повинен щоденно слідкувати за своєчасним отриманням підтвердження про прийняття відправленої податкової накладної, а покупець - за своєчасним отриманням податкової накладної від продавця та надання продавцю підтвердження або відхилення щодо отриманої податкової накладної.

Покупець має можливість перевірити реєстрацію отриманої податкової накладної в ЄРПН, для цього можна скористатися функцією «Отримати дату реєстрації податкової накладної» комп’ютерної програми, за допомогою якої відправляється податкова звітність.

Перевагами електронної податкової накладної є:

-   економія часу на її оформлення, реєстрацію в ЄРПН та миттєва передача контрагенту;

-   економія матеріальних та трудових ресурсів;

-   відсутність помилок та розбіжностей між виписаною податковою накладною та зареєстрованою в ЄРПН і переданою контрагенту.

Джерело: ГУ ДФС у Львівській області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»