За його словами, у березні сума відшкодування склала 2,3 млрд. гривень, а зараз вже перевищує 3 млрд.
„Ми врегулювали ситуацію з відшкодуванням податку на додану вартість експортерам. У лютому цей процес було призупинено через масштабні махінації. Наші фахівці вже проаналізували подані на відшкодування заявки. У переліку претендентів на відшкодування немає жодної „податкової ями”, – наголосив Ігор Білоус.
Загалом, у березні до загального фонду державного бюджету було зібрано 17,4 млрд. грн., що трохи перевищує показник відповідного періоду минулого року. Таких результатів вдалося досягти за рахунок стабілізаційних кроків та заходів з детінізації економіки.
Керівник відомства також окреслив пріоритетні напрями у роботі Міндоходів на найближчий час. Так, фахівці Міністерства вже працюють над змінами підходів щодо адміністрування податків і зборів, яке має стати більш ефективним. Змінено й критерії формування плану відбору суб’єктів господарювання до перевірок. На думку Ігоря Білоуса, потрібно взагалі скасувати перевірки мікробізнесу, оскільки вони не є результативними.
Потребує реформування і податкове законодавство. Над розробкою окремих норм та положень вже працює новостворена робоча група.
„Моя позиція – реформування податкової системи має відбуватися не революційно, а еволюційно. Зміни здійснюватимуться поступово з урахуванням комфортних для бізнесу темпів та перехідних періодів. Більше того, ці зміни ми хочемо робити у постійному діалозі з бізнесом”, – підкреслив Ігор Білоус.