Міндоходів у листі від 26.05.2014 р. №9358/6/99-99-19-03-02-15 зазначило, що путівки, отримані страхувальниками, лікувально-профілактичними закладами, обліковуються ними на позабалансовому рахунку з обов'язковим веденням журналу обліку путівок до санаторно-курортних закладів за формою Ф13-ФСС з ТВП.
Рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія із соцстрахування підприємства із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на підставі особистої заяви працівника підприємства. Відповідно до рішення комісії підприємство видає працівнику отриману від Фонду путівку до санаторію.
Отже, якщо путівка для санаторно-курортного лікування надається працівнику за рахунок коштів Фонду, то в податковому обліку підприємства-роботодавця операції з отримання такої путівки від Фонду та з її передачі працівнику не відображаються (незалежно від того, кому надається путівка - дорослому, дитині, інваліду чи дорослому із дитиною).
Якщо путівка для санаторно-курортного лікування співробітника підприємства та членів його сім'ї придбана за рахунок коштів підприємства-роботодавця, то при придбанні такої путівки підприємство-роботодавець матиме право на податковий кредит з ПДВ, а при постачанні путівки співробітнику має нарахувати податкове зобов'язання, виходячи з договірної вартості путівки. Виключенням є постачання придбаних за рахунок коштів підприємства путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України для дітей (фізичних осіб віком до 18 років), інвалідів, дітей-інвалідів. У цьому разі такі операції звільняються від оподаткування ПДВ.