Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Розрахунок коригування на зменшення до накладної, складеної до 01.07.2015 р.: хто реєструє?

Розрахунок коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, складений з 01.07.2015 р., до накладної, складеної до 01.07.2015 р., на покупця-платника податку, підлягає реєстрації покупцем

Нагадаємо, що згідно з п. 192.1 ПКУ розрахунки коригування, складені постачальником до податкових накладних, які видаються покупцю-платнику ПДВ, реєструються:

  • постачальником (продавцем) – якщо сума компенсації не змінюється або збільшується;
  • отримувачем (покупцем) – якщо сума компенсації зменшується.

Водночас для окремих категорій РК передбачено винятки, а саме:

 - до «старих» податкових накладних (далі - ПН), виписаних до 1 лютого 2015 р.,

- до ПН, що не видаються покупцям,

 - до ПН на отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України.

За всіма такими операціями РК має реєструватися особою, яка склала ПН, до якої він виписується. Причому незалежно від результату коригування (зменшення чи збільшення ПЗ), в цьому питанні ключовим фактором уже є сам факт наявності вищеназваних операцій.

У листі від 04.12.2015 р. №26492/10/28-10-06-11 податківці зазначили, що розрахунок коригування, що передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, складений починаючи з 01.07.2015 р., до податкової накладної, складеної до 01.07.2015 р. (у тому числі і до 01.02.2015 р.), на покупця — платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) таких товарів/послуг.

Як бачимо, позиція податківців незмінна. Аналогічна думка фахівцями ДФСУ висловлювалась раніше у листах від 17.09.2015 р. №8781/Ч/99-99-19-03-02-14від 24.09.2015 р. №20281/6/99-99-19-03-02-15від 05.10.2015 р. №21059/6/99-99-19-03-02-15від 26.11.2015 р. №24356/6/99-99-19-03-02-15.

 Вважаємо, що висновок податківців нелогічний. Чому? Докладніше читайте в аналітичному матеріалі "Розрахунок коригування на зменшення" Ю. Кловської >>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?