ДФС у листі від 13.09.2016 р. №19854/6/99-99-15-03-02-15 наголошує, що у разі здійснення платником ПДВ - постачальником (продавцем) товарів/послуг операції з постачання товарів/послуг, податкова накладна, складена іншою датою ніж дата виникнення вищевказаних подій за такою операцією, є помилково складеною податковою накладною.
Податкова накладна з помилковою датою не дає можливості ідентифікувати період здійснення операції з постачання товарів/послуг, а тому платник ПДВ - покупець товарів/послуг не має права на включення до складу податкового кредиту суми ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній.
Від редакції
Чомусь податківці, грунтуючись на нормі п. 201.10 ПКУ, яка діє ще з 01.01.2016 року, доводять, що в будь-якому разі на підставі ПН з помилкою у даті складання не можна визнавати податковий кредит. Вважаємо, що це твердження не правильне.
Але за п. 33.1 ПКУ податковим періодом визнається встановлений ПКУ період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів. Отже, що стосується ПДВ, то таким податковим періодом є календарний місяць або календарний квартал.
Тож, якщо дати помилкової ПН та ПН, яка мала б бути складена за першою подією, відноситься до одного періоду, то вважаємо, що за такою ПН покупцю можна визначати податковий кредит.
Саме тому помилка у даті податкової накладної в зазначеному випадку не матиме негативних наслідків для покупця. Але ось для продавця це проблема, оскільки ним порушені правила ведення податкового обліку. А це тягне за собою адміністративний штраф. Тому краще цю помилку виправити.
А от, якщо дати помилкової ПН та ПН, яка мала б бути складена за першою подією, відноситься до різних періодів, у такому випадку покупець дійсно не матиме права на податковий кредит.