
ДФС у м. Києві у листі від 21.09.2017 р. №2017/ІПК/26-15-12-01-18 роз’яснила нюанси оподаткування ПДВ операції з безоплатної передачі товарів, якщо:
1) Товари використовуються для поточних потреб працівників.
Суми ПДВ, нараховані (сплачені) платником податку у зв’язку із придбанням продовольчих та господарських товарів, що будуть використовуватись для поточних потреб загального використання, включаються до податкового кредиту за умови наявності відповідного підтвердження (ПН/РК, зареєстровані в ЄРПН, інші документи, передбачені п. 201.11 ПКУ).
Якщо вартість зазначених товарів включається до витрат та, відповідно, до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об’єктом оподаткування та пов’язані з отриманням доходів, такі товари/послуги визначаються такими, що призначаються для використання/використані в господарській діяльності. Відповідно додатково нарахування ПЗ за правилами, встановленими п. 198.5 ПКУ, не здійснюється.
2) Товари/послуги передбачені для проведення маркетингових/рекламних заходів.
Якщо вартість товарів (послуг), придбаних/виготовлених для проведення маркетингових/рекламних заходів (у т. ч. для безоплатного розповсюдження) безпосередньо заявником або через інших осіб, включається до вартості продажу готової продукції (товарів/послуг), яка використовується в оподатковуваних операціях, пов’язаних з отриманням доходів, то вважається, що такі товари (послуги) призначаються для використання в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності такого платника податку.
А отже, ПЗ з ПДВ відповідно до п. 185.1 та п. 198.5 ПКУ під час здійснення операцій з безоплатного розповсюдження товарів (послуг) рекламного призначення не нараховуються.
***
Читайте також:
Алгоритм оподаткування ПДВ безоплатного постачання товарів
Безоплатна передача товару - списання чи продаж за 1 грн?
Податкова накладна на безоплатний товар: складаємо правильно
Нюанси нарахування ПДВ при безоплатному постачанні товарів/послуг