
Коментар до листа ДФСУ від 03.10.2017 р. №2097/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
У коментованому листі податківці нагадали, коли настає обов’язок зареєструватися платником ПДВ. Наразі обов’язок настає, коли загальна сума операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткування ПДВ, за останні 12 календарних місяців перевищує 1 мільйон гривень
До загального обсягу оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ, окрім оподатковуваних операцій (за основною ставкою та ставкою 7%), відносяться й операції за нульовою ставкою ПДВ та звільнені від оподаткування ПДВ.
За Положенням №1130 обов’язкова реєстрація відбувається шляхом подання заяви за ф. №1-ПДВ у строк до 10 календарних днів місяця, наступного за місяцем перевищення граничного об’єму операцій.
Зверніть увагу! Якщо ж така особа не подала заяви у встановлені строки, вона несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ як зареєстрований платник ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку. Детальніше про наслідки тут>>
Докладніше про порядок реєстрації платником ПДВ - у нашій аналітиці.
А тепер про послуги нерезидентам.
У коментованому листі податківці зазначили, що з метою визначення такого граничного обсягу при постачанні послуг нерезидентам враховується лише сума послуг, місце постачання яких згідно п. 186.2-186.4 ПКУ знаходиться на території України.
Ті ж послуги, місце постачання яких знаходиться за межами території України, не є об’єктом оподаткування ПДВ і відповідно не враховуються при розрахунку зазначеного у п. 181.1 ПКУ. Детально про оподаткування послуг нерезидентам ми писали у аналітиці.
Тож, якщо підприємство займається тільки наданням видів послуг нерезидентам, які не є об’єктом оподаткування ПДВ, то незалежно від суми, отриманої від їх постачання, реєструватися платником ПДВ не має необхідності.