Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Визначення звичайної ціни оренди приміщення для оподаткування ПДВ

При визначені бази оподаткування ПДВ - операцій з надання самостійно наданих послуг необхідно зважати на звичайну ціну таких послуг. А ось як її визначати на прикладі ситуації з орендою приміщення, дізнаємось з роз’яснення ДФСУ

В індивідуальній консультації від 20.04.2018 р. №1734/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці розглянули питання визначення звичайної ціни з метою оподаткування ПДВ - операцій з надання в оренду нерухомості.

Питання визначення звичайної ціни виплаває з вимоги п. 188.1 ПКУ, за яким база оподаткування з постачання товарів/послуг визначається з їх договірної ціни. Однак, у випадку постачання самостійно виготовлених товарів/послуг, така база оподаткування не може бути нижче звичайних цін.

Визначення звичайної ціни наведено у пп. 14.1.71 ПКУ. За ним під звичайною ціною розуміється ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, то вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Тобто, якщо читати норми ПКУ прямо, то за замовчуванням ціна, що встановлена умовами договору, відповідає рівню ринкових цін, однак за податківцями залишається право на доведення зворотнього. Але на практиці все інакше – це податківці вимагають при перевірках, щоб платник податків доводив звичайність ціни. Втім, якщо докази їм не сподобаються, вони зможуть донарахувати суму ПДВ, виходячи із звичайної ціни, яку визначили самостійно.

Яку інформацію враховуватимуть податківці при визначенні звичайної ціни на оренду нерухомості, відмінної від земельної ділянки?

Під ринковою ціною розуміється ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності - однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах.

Податківці наголошують: у ситуації з орендою нерухомості, ними аналізуватимуться аналогічні ціни на оренду аналогічних приміщень.  Щоправда, із урахуванням ідентичних особливостей, таких, як: належність будівель та споруд до однакових класифікаційних типів (з урахуванням їх функціонального призначення) згідно з Державним класифікатором будівель; їх площу; місцезнаходження тощо.

Така позиція податківців щодо визначення ринкової ціни для застосування п. 188.1 ПКУ не є новою. Тому читайте також:  Як податківці під час перевірок визначатимуть звичайні ціни для бази обкладення ПДВ 

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Оренда , ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?