Мінфін своїм наказом від 17.09.2018 р. №763 затвердив нові форми ПН та РК до неї та зміни до Порядку №1307. Цей наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім абз. 2 п. 6 (щодо незаповнення ІПН у ПН на покупця-неплатника ПДВ) та п. 8 (щодо змін до ПН за щоденними підсумками) Наказу №763. Вони набирають чинності з 01.01.2020 року.
Наразі Наказ №763 ще не опубліковано в офіційних джерелах, до того ж практичне запровадження застосування ПН та РК залежить від ДФС. Але якщо його опублікують у останні дні жовтня, то нові форми ПН/РК ми будемо застосовувати вже з 1 листопада.
Якщо коротко, то завдяки Наказу №763 буде:
- запроваджено порядок складання РК до ПН, в т.ч. замість типу причини коригування у РК вводиться «код причини коригування» та «№з/п групи коригування». При цьому саме ДФС буде їх визначати та оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті;
- змінено правила заповнення зведених ПН;
- оновлено алгоритм складання ПН на покупців-неплатників ПДВ.
***
Хочете дізнатись більше?
Експерти «Дебету-Кредиту» оперативно підготували окрему аналітику, де ми докладно і з прикладами розповідаємо про нові ПН та РК, а також про зміни щодо їх заповнення. А раніше про проект наказу Мінфіну ми писали тут і тут.
Тому протягом листопада будемо складати ПН та РК за «старими» правилами та формами.
Якщо Наказ №763 буде опубліковано в офіційних виданнях у листопаді, тоді з 1 грудня будемо складати вже нові форми ПН та РК та застосовувати оновлений Порядок №1307 для їх складання. Про це повідомимо додатково.
UPD_19/11/2018
Сьогодні податківці оприлюднили в рубриці Довідники перелік умовних кодів коригування для складання РК до ПН за новими правилами. Про це читайте тут>>