Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Правила оподаткування ПДВ операцій з фінлізингу змінять: прийнято за основу законопроект

Зокрема, законопроектом №2358 уточнюються правила визначення бази оподаткування ПДВ повернення обєкту лізингу у зв’язку з невиконанням чи неналежним виконанням договору

Верховна Рада України розповідає, що законопроектом пропонується створити ефективний та дієвий механізму для проведення фінансової реструктуризації підприємств України за для сприяння відновленню господарської діяльності боржника, який знаходяться у критичному фінансовому стані, шляхом реструктуризації його заборгованості та/або його господарської діяльності, підтримки стабільності фінансової системи та для забезпечення доступу боржника до фінансування для відновлення його господарської діяльності.

Проектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких, зокрема пропонується:

щодо податку на додану вартість пропонується:

  • продовжити до 1 січня 2023 року тимчасову норму (п. 46 підрозд. 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ) щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання боржником товарів для цілей погашення його заборгованості перед кредиторами в процесі проведення процедури фінансової реструктуризації, а також поширити таке звільнення на операції з постачання товарів поручителем (майновим поручителем = заставодавцем, іпотекодавцем);
  • звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції банків та інших фінансових установ з постачання (продажу, відчуження іншим способом) майна, що було отримано ними від боржників, поручителів (майнових поручителів – заставодавців, іпотекодавців) боржників за операціями з постачання товарів, що звільнені від оподатковування згідно із п. 46 підрозд. 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ (доповнення новим пунктом 197.14 статті 197) та визначити базу оподаткування податком на додану вартість для таких операцій в тій частині вартості майна, яка оподатковуватиметься (доповнення пункту 189.15 статті 189). Враховуючи те, що дія зазначеного пункту 46 має тимчасовий характер, запропоновані зміни доцільно викласти в підрозділі 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ;
  • уточнити правила визначення бази оподаткування податком на додану вартість по операціях з постачання товарів, які були повернуті лізингоодержувачем лізингодавцю за договором фінансового лізингу у зв’язку з його невиконанням чи неналежним виконанням (зміни пункту 189.5 статті 189).

Щодо податку на прибуток підприємств пропонується продовжити до 1 січня 2023 року тимчасову норму (п. 39 підрозд. 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ) щодо особливостей податкового обліку по податку на прибуток підприємств в процесі фінансової реструктуризації та внести термінологічні зміни до зазначеної норми.

Також законопроектом пропонується внести термінологічні зміни до п. 37 підрозд. 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, яким визначено особливості виконання контролюючими органами плану реструктуризації або плану санації.

Проект Закону зареєстровано за №2358.

***

Читайте також: Оподаткування ПДВ операцій фінлізингу вдосконалять: законопроект

Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Оренда , ПДВ , Законопроекти , Лізинг , Договір

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрити +