Андрій Тамошюнас, податковий адвокат, партнер консалтингової компанії ADA Group
За інформацією зі сторінки Ніни Южаніної у facebook, 13 грудня відбувся круглий стіл «Штрафні санкції vs Реєстрація податкових накладних в ЄРПН»: «Присутні представники бізнесу і судді Касаційного адміністративного суду, працівники ДПС. Постанову Шостого апеляційного адмін суду щодо Постанови Кабміну №117 - не коментують, але з обговорення зрозуміло, що рішення по скасуванню п.10 Постанови не означає, що скасовано саму зупинку реєстрації ПН».
Тобто припинення компетенції на прийняття критеріїв ризиковості не призводить до скасування "блокування ПН"
Які питання виникають у зв’язку із цим: «Постанову Шостого апеляційного адмін суду щодо Постанови Кабміну 117 - не коментують».
Питання №1️ - «Чому?»
Відповідь: Я так розумію, що це можливо у 2 випадках: або коли все зрозуміло, або коли нічого не зрозуміло! Хоча ні, можливий і третій варіант – впевнено робити вигляд, що нічого не сталося!
«… припинення компетенції на прийняття критеріїв ризиковості не призводить до скасування блокування ПН»
Питання №2 - «А хто тоді може «блокувати» ПН?»
Розумію, податківці можуть впевнено "валити" на «комп’ютер», оскільки «блокування» відбуваються в автоматичному режимі!
Але ж тоді виникає запитання №3️ «Комп’ютер» чий?»
І у зв’язку із цим нагадаю:
- ч. 2 ст. 19 Конституції ніхто не відміняв («Органи державної влади … зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України»)!
- А закон України каже: «Реєстрація ПН/РК … може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених КМУ» (п.201.16 ПКУ)!
Перекладаю: виключно КМУ (а ні ДФС, ні ДПС, ні ДФПС…) уповноважений визначати підстави для зупинення реєстрації ПН/РК!
Але на сьогодні такі підстави відсутні!
Отже, відсутні підстави = відсутнє «блокування»!
P.S. Хоча, якщо «впевнено робити вигляд, що нічого не сталося», то дійсно «припинення компетенції на прийняття критеріїв ризиковості не призводить до скасування блокування ПН» … але десь у своїй … паралельній «ПДВ-реальності».
***
Читайте також: