Донецькі податківці упередили черговий факт розповсюдження підприємствами «ризикового» податкового кредиту.
Так, під час здійснення функцій податкового контролю фахівці ГУ ДПС у Донецькій області звернули увагу на «підозрілу» діяльність декількох пар підприємств Донецької області.
Кожне підприємство-постачальник, що входило до складу пари, як правило, було пов’язано з підприємством-покупцем спільним директором. Ролі всередині кожної такої пари підприємств були розподілені наступним чином: підприємства різних регіонів України виписували на підприємство-постачальника та реєстрували в ЄРПН податкові накладні на товари певної номенклатури, а такий постачальник того ж або наступного дня здійснював виписку та реєстрацію в ЄРПН податкових накладних на ці товари на підприємство-покупця, але за значно більшою вартістю.
На відміну від інших аналогічних схем ухилення від оподаткування податком на додану вартість, дана схема привернула увагу податківців тим, що вартість відображених у виписаних підприємством-постачальником та зареєстрованих в ЄРПН на підприємство-покупця податкових накладних виявилась більшою від вартості «придбання» таких товарів рівно у 1000 раз. При цьому сама вартість відображених у виписаних підприємствами різних регіонів України на підприємство-постачальника податкових накладних товарів виглядала смішною, оскільки була значно нижче ринкової вартості таких товарів (наприклад, вартість 1 кг свіжої риби становила менше 1 гривні).
Як видно з вищеописаної схеми ухилення, розмір можливої «податкової вигоди» для підприємства-покупця становить 999 вартостей «придбання» товарів, зазначених у виписаних та зареєстрованих в ЄРПН на підприємство-постачальника податкових накладних підприємствами різних регіонів України.
В подальшому підприємства-покупці з кожної пари розповсюджували сформований податковий кредит підприємствам різних регіонів України, у т.ч. і Донецької області.
З метою оперативного відпрацювання розповсюдження ризикового податкового кредиту фахівці податкової служби регіону направили відповідну інформацію до ДПС України. В результаті відпрацювання схему ухилення від оподаткування обсягом 3,3 млн грн припинено.