Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків звертає увагу на собливості складання оновленої податкової накладної (далі – ПН) /розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – РК) та їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), затверджених наказом Мінфіна від 02.12.2020 р. №734 (далі – Наказ №734).
Починаючи з 01.03.2021 Наказ №734 набирає чинності, тож ПН та РК мають складаютися виключно за оновленими формами.
Що змінилось?
У ПН та РК з’явився новий реквізит «код», в якому зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:
1 – Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
2 – Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (ДРФО);
3 – реєстраційний (обліковий) номер платника податків (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
4 – серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, що відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки і мають відмітку у паспорті).
При цьому рядок «код» у ПН та/або РК заповнюється виключно в разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН та/або РК.
Врахуємо особливості складання ПН/РК та їх реєстрації в ЄРПН:
Починаючи з 01.03.2021, в ЄРПН можуть бути зареєстровані виключно ПН та/або РК, складені за новими формами (у редакції Наказу №734). При цьому ПН та/або РК, складені за формами, що були чинними до 01.03.2021, не прийматимуться до реєстрації в ЄРПН.
У разі, якщо, починаючи з 01.03.2021, виникнуть підстави для складання РК до ПН, складеної за формою, чинною до 01.03.2021, та зареєстрованої в ЄРПН до вказаної дати, то такий РК необхідно скласти за новою формою (у редакції Наказу №734). Водночас у рядку «код» такого РК має бути проставлено код ознаки «1», «2», «З» або «4» залежно від ознаки джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи (постачальника/отримувача).
Також уточнено кількість найменувань поставлених товарів/послуг, які можуть бути зазначені в одній податковій накладній, а саме, починаючи з 01.03.2021, така кількість не повинна перевищувати 99999 позицій (раніше було 9999 позицій).
Від редакції: про зазначене вище ми вже повідомляли раніше, зокрема, тут, де ми аналізували ці зміни на прикладах. Проте тоді ще не було пояснень від податківців, що робити із перехідними ПН/РК. Як ми і здогадувалися, ключовою є дата складання: оновлені форми застосовуються щодо ПН/РК, які складені 1 березня і подальшими датами.