Мінфін наказом від 17.01.2022 р. №15 вніс зміни до Наказу Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307 (це Порядок складання ПН та РК).
Цей наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Але станом на 07.02.2022 р. його ще не опубліковано в офіційних джерелах.
Одразу зауважимо, що кардинальних змін форми не зазнали. Але саме ці нові форми ПН/РК з дня набрання ними чинності треба буде складати (щоправда, вийде це не раніше, ніж шаблон цих документів буде оновлено).
То що ж змінилося?
Зміни до форми ПН та додатку до неї
Назву графи 7 розділу Б ПН перейменували. Тепер вона буде мати назву "Ціна постачання одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування податку на додану вартість".
Також змінився зміст виноски 1 до форми ПН, яка відповідає за правильність заповнення номеру ПН. За нею, "у порядковому номері після символа "/" зазначається код 2 - у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених в пункті 16-1.3 статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", або код 5 - у разі складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, або код 6 - у разі складання податкової накладної для операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни."
Тобто всі торговці, які уповноважені застосовувати максимальні роздрібні ціни, повинні будуть при складанні ПН зазначати в порядковому номері через рисочку код 6.
Також зміни внесено й до форми додатка 1 до ПН. Назву графи 6 викладено в такій редакції "Ціна одиниці товару/послуги або максимальна роздрібна ціна товарів без урахування податку на додану вартість".
Зміни до форми РК
У формі додатка 2 до ПН "Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної» назву графи 8 викладено в такій редакції: "Ціна постачання товарів/послуг або максимальна роздрібна ціна товарів". Також змінено назву графи 9 на «ціна або максимальна роздрібна ціна (-) (+)».
І як і у формі ПН викладено в новій редакції зміст виноски 1: "1 У порядковому номері після символа "/" зазначається код 2 - у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених в пункті 16-1.3 статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", або код 5 - у разі складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, або код 6 - у разі складання податкової накладної для операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни".
Це все, що змінюється в формах ПН та РК. Але звісно, що з дня набрання чинності Наказу №15 всі платники ПДВ отримують нові формати для складання ПН й повинні будуть саме їх реєструвати в ЄРПН.
Зміни до Порядку №1307
Наказом №15 пункт 6 після абзацу дев'ятого Порядку №1307 доповнено новим абзацом десятим такого змісту: "Платники ПДВ у разі здійснення операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, складають окремі податкові накладні та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код "6"."
Тобто платники ПДВ, які займаються постачанням тютюном за максимальними роздрібними цінами з дати набрання чинності нової форми ПН повинні будуть складати окремі ПН на такі операції.
Також Наказом №15 вносяться зміни до абзацу першого пункту 15 Порядку №1307. Зокрема уточнюється, що правила складання двох ПН у разі постачання товарів нижче ціни придбання не будуть діяти на постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни.
До того ж у Порядку з’явиться окрема норма щодо правил заповнення графи 7 для роздрібних торговців тютюну. Так, у разі складання податкової накладної на операції з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни, у графі 7 зазначається максимальна роздрібна ціна товару без урахування ПДВ.
І наостанок...
Нагадаємо, що з набранням чинності Закону №1914 на виробників та імпортерів покладається податковий обов’язок зі сплати ПДВ (з 01.01.2022 р.) та акцизного податку з роздрібного продажу (з дня набрання чинності змінами до Бюджетного кодексу України) зі застосуванням МРЦ, які встановлюються, зокрема, на:
• сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 10 0010) (далі – сигари);
• тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням (код згідно з УКТ ЗЕД 2403 99 90 10) (далі –ТВЕН);
• тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва;
• тютюн «гомогенізований» або «відновлений»;
• тютюнові екстракти та есенції (крім тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням) (код згідно з УКТ ЗЕД 2403, крім 2403 99 90 10) (далі – тютюн та замінники тютюну, крім ТВЕН));
• рідини, що використовуються в електронних сигаретах (код згідно з УКТ ЗЕД 3824 99 96 20).
Як оподатковуються ПДВ операції з постачання тютюнових виробів з 1 січня 2022 року – читайте у новині від ДПС ось тут.
***